Szermierka – MEU23: Trzy drużyny, dwa medale

Kolejne dwa medale zdobyli dla reprezentacji Polski szermierze rywalizujący w Mistrzostwach Europy do lat 23, które odbywają się w Mińsku. Po wyczynach indywidualnych, dziś przyszedł czas na trzy rozstrzygnięcia drużynowe – szpadzistów, florecistów i szablistek. Męska część ekipy przyniosła nam srebro oraz brąz. 

Najlepiej spisali się dziś: Bartosz Cegielski, Michał Siess, Andrzej Rządkowski i Krystian Gryglewski. W 1/8 finału Polacy mieli wolny los i rozpoczęli swoją rywalizację od bardzo pewnej ćwierćfinałowej wiktorii nad Niemcami 45:27. W półfinałowym pojedynku czekała jedna z faworyzowanych reprezentacji – Francja. Mający znakomitą młodzież „Trójkolorowi” nie sprostali jednak Polakom, przegrywając 45:36. W finale Polacy trafili na Włochów, którzy tym razem okazali się silniejsi, w stosunku 34:45. Dla przegranych w półfinale Francuzów pozostał tylko brąz po wygranej z niespodzianką turnieju – Białorusią.

1. Włochy
2. Polska
3. Francja
4. Białoruś
5. Rosja
6. Niemcy
7. Ukraina
8. Austria

Wojciech Kolańczyk, Damian Michalak, Maciej Bielec i Bartosz Staszulonek swoją rywalizację też rozpoczęli z przytupem. Nasi szpadziści pokonali Estonię 45:32 i po zaciętej walce w ćwierćfinale wygrali z Izraelem 45:43. Dopiero wtedy zameldowali się w strefie medalowej. Tam niestety przyszła gładka porażka z Hiszpanią 34:45. W pojedynku o brąz rywalem naszej czwórki byli Brytyjczycy i ten pojedynek udało się wygrać (45:38). Mistrzami Europy zostali idący jak burza przez ten turniej Hiszpanie, którzy wygrali w decydującym boju z Włochami 45:38.

1. Hiszpania
2. Włochy
3. Polska
4. Wielka Brytania
5. Węgry
6. Izrael
7. Czechy
8. Białoruś

Niestety tak udanie nie walczyły dziś szablistki w składzie Angelika Wątor, Sylwia Matuszak, Karolina Kaleta, Karolina Cieślar, które już w pierwszej walce uległy Białorusinkom 42:45. W kolejnej walce przyszło pierwsze w rywalizacji zwycięstwo z Rosjankami 45:38, ale w walce o 5. miejsce biało-czerwone uległy Ukrainkom 39:45. Na pewno nasze zawodniczki stać było na więcej. Na podium stanęły Turczynki, Francuzki i Białorusinki.

1. Turcja
2. Francja
3. Białoruś
4. Włochy
5. Ukraina
6. Polska
7. Węgry
8. Rosja

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password