Szermierka – MME: Pierwszy dzień, pierwszy medal

Angelika Wątor zdobyła dla Polski pierwszy medal rozpoczętych dziś w Mińsku Młodzieżowych Mistrzostw Europy w szermierce. Polka była trzecia w zmaganiach szablistek.

Wątor, mistrzyni I Igrzysk Europejskich w Baku, zmagania w głównym turnieju rozpoczęła od trudnej, ale zwycięskiej batalii z Włoszką Chiarą Normile, zakończoną ostatecznie rezultatem 15:14. Nieco łatwiej zwycięstwa przyszły Polce w kolejnych starciach, z Białorusinką Dariją Andriejewą (15:11) oraz Turczynką Iryną Shchuklą (15:7). W półfinale Wątor 11:15 przegrała z Francuzką Caroline Queroli, ale już sam awans do tej fazy oznaczał miejsce na najniższym stopniu podium.

Znacznie słabiej spisały się pozostałe nasze szablistki. Karolina Kaleta w pierwszej rundzie 8:15 przegrała z Białorusinką Paliną Kaspiarowicz, a Karolina Cieślar w tej samej fazie uległa 12:15 wspomnianej już Turczynce Shchukli. W eliminacjach odpadła Sylwia Matuszak.

W zmaganiach florecistów najmocniej liczyliśmy na Andrzeja Rządkowskiego, który był zresztą najwyżej rozstawionym zawodnikiem w turnieju. Tymczasem nasz młodzieżowy mistrz olimpijski już w pierwszej rundzie 12:15 przegrał z Francuzem Erwannem Auclinem. Lepiej, choć nieznacznie, spisali się pozostali biało-czerwoni, którzy przeszli pierwszą rundę. Krystian Gryglewski 15:11 wygrał z Rosjaninem Aksarem Chamżynem, Bartosz Cegielski 15:7 pokonał Białorusina Uładzisława Kuryłowicza, natomiast Michał Siess 15:4 rozgromił Łotysza Vitalijsa Kucebę. W drugiej rundzie przegrali oni kolejno z Czechem Alexandrem Choupenitchem 5:15, Gruzinem Luką Gaganidze 11:15 i Francuzem Auclinem 11:15.

Szabla K:
1. Anna Baszta (Rosja)
2. Caroline Queroli (Francja)
3. ANGELIKA WĄTOR, Rebecca Gargano

28. Karolina Cieślar, 30. Karolina Kaleta, 35. Sylwia Matuszak

Floret M:
1. Alexander Choupenitch (Czechy)
2. Kirył Borodaczew (Rosja)
3. Luka Gaganidze (Gruzja), Alexandre Sido (Francja)

12. Bartosz Cegielski, 13. Michał Siess, 14. Krystian Gryglewski, 17. Andrzej Rządkowski

Mateusz Górecki2045 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password