Szermierka – MME: Srebro florecistek!

Polskie florecistki zdobyły w Mińsku srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Europy w szermierce. Szpadzistki i szabliści nie włączyli się natomiast do walki o medale.

Polki w składzie Julia Chrzanowska, Marika Chrzanowska, Julia Walczyk i Renata Tomczak zawody rozpoczęły od spotkania ćwierćfinałowego w którym pokonały Rumunię 36:26. Zdecydowanie więcej emocji przyniósł pojedynek z Francuzkami, w którym wynik praktycznie do ostatniej akcji był sprawą otwartą. Ostatecznie to Polki wygrały 45:44 i awansowały do wielkiego finału mistrzostw. Tam zbyt mocne (32:45) okazały się Rosjanki, ale biało-czerwone i tak mogły cieszyć się z tytułu  wicemistrzyń Europy.

Słabiej zaprezentowały się pozostałe startujące dziś drużyny. Szpadzistki, pomimo najwyższego w całej stawce rozstawienia, już w pierwszej potyczce przegrały z Francją 43:45. Francja na pierwszej rundzie zatrzymała także drużynę szablistów. Porażka 27:45 oznaczała dla nich koniec marzeń o medalu.

Floret K:
1. Rosja
2. POLSKA
3. Włochy
4. Francja
5. Rumunia
6. Białoruś
7. Węgry
8. Niemcy

Szabla M:
1. Gruzja
2. Włochy
3. Francja
4. Rosja
5. Rumunia
6. Ukraina
7. Węgry
8. Białoruś

Szpada K:
1. Włochy
2. Rosja
3. Niemcy
4. Francja
5. Ukraina
6. Polska
7. Izrael
8. Węgry

Mateusz Górecki2043 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password