Szermierka – MME: Srebro florecistek!

Polskie florecistki zdobyły w Mińsku srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Europy w szermierce. Szpadzistki i szabliści nie włączyli się natomiast do walki o medale.

Polki w składzie Julia Chrzanowska, Marika Chrzanowska, Julia Walczyk i Renata Tomczak zawody rozpoczęły od spotkania ćwierćfinałowego w którym pokonały Rumunię 36:26. Zdecydowanie więcej emocji przyniósł pojedynek z Francuzkami, w którym wynik praktycznie do ostatniej akcji był sprawą otwartą. Ostatecznie to Polki wygrały 45:44 i awansowały do wielkiego finału mistrzostw. Tam zbyt mocne (32:45) okazały się Rosjanki, ale biało-czerwone i tak mogły cieszyć się z tytułu  wicemistrzyń Europy.

Słabiej zaprezentowały się pozostałe startujące dziś drużyny. Szpadzistki, pomimo najwyższego w całej stawce rozstawienia, już w pierwszej potyczce przegrały z Francją 43:45. Francja na pierwszej rundzie zatrzymała także drużynę szablistów. Porażka 27:45 oznaczała dla nich koniec marzeń o medalu.