Szermierka – MŚ: 27 osób w kadrze na Lipsk

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

27 osób znalazło się w kadrze Polski na Mistrzostwa Świata w szermierce, które w dniach 19-26 lipca odbędą się w Lipsku. Naszych reprezentantów będziemy oglądać we wszystkich konkurencjach. 

W porównaniu do Mistrzostw Europy, które rozegrane zostały na początku czerwca, w składzie doszło do kilku zmian. Powołania otrzymali m.in. nieobecni na czempionacie Starego Kontynentu Bogna Jóźwiak, Michał Janda czy Karol Lademann. W trzech konkurencjach trenerzy zdecydowali się natomiast na rotowanie składem na turniej indywidualny i drużynowy.

Pomimo niezbyt udanych w wykonaniu naszej reprezentacji ME, będziemy liczyć na dobrą postawę tych zawodników, którzy w tym sezonie potrafili już stawać na podium zawodów Pucharu Świata. Mowa tu oczywiście o naszych specjalistach od szpady – Ewie Nelip, Renacie Knapik-Miazdze i Karolu Kostce. O medal będzie piekielnie trudno – ostatni udało się nam wywalczyć siedem lat temu w Paryżu, gdzie wicemistrzyniami świata w drużynie zostały florecistki – Karolina Chlewińska, Sylwia Gruchała, Anna Rybicka i Katarzyna Kryczało.

Reprezentacja na MŚ’17 w szermierce:

Floret K:
Hanna Łyczbińska, Marta Łyczbińska, Julia Walczyk, Martyna Jelińska

Floret M:
Piotr Janda, Michał Janda, Andrzej Rządkowski, Leszek Rajski (turniej indywidualny), Michał Siess (turniej drużynowy)

Szabla K:
Małgorzata Kozaczuk, Marta Puda, Bogna Jóźwiak, Martyna Komisarczyk

Szabla M:
Jakub Ociński, Mikołaj Grzegorek, Karol Lademann, Jakub Jaskot

Szpada K:
Renata Knapik-Miazga, Ewa Nelip, Magdalena Piekarska, Barbara Rutz (turniej drużynowy), Kamila Pytka (turniej indywidualny)

Szpada M:
Radosław Zawrotniak (turniej indywidualny), Karol Kostka, Filip Broniszewski, Daniel Marcol, Mateusz Nycz (turniej drużynowy)

Mateusz Górecki2025 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password