Szermierka – MŚJ: Floreciści i szablistki poza czołową czwórką

W przedostatnim dniu mistrzostw świata juniorów w szermierce dokończono rywalizację w drużynowych turniejach florecistów i szablistek. W obu przypadkach nasze drużyny przegrały w ćwierćfinałach i walczyły o miejsca 5-8.

Drużyna florecistów w składzie Andrzej Rządkowski, Mikołaj Rudnicki i Ludwik de Bezalaire w ćwierćfinale przegrała wyraźnie, 36:45 z Amerykanami. W walce o lokaty 5-8. Polacy wygrali najpierw jednym trafieniem z Francuzami, potem przegrali 42:45 z Niemcami i sklasyfikowani zostali na szóstym miejscu. Amerykanie wywalczyli tytuł mistrzowski, pokonując w finale Japonię. Brązowe medale dla Rosjan.

Także z Amerykankami przegrały w ćwierćfinale polskie szablistki. Sylwia Matuszak, Urszula Kurzyna i Zuzanna Cieślar zdobyly 30 trafień, kiedy rywalki „zapaliły lampę” 45 razy. Kolejne wysokie porażki z Węgierkami i Chinkami dały naszej drużynie ósme miejsce. Złoto dla Rosjanek, srebro dla Włoszek, a brąz dla Meksykanek.

Dziś rywalizację rozpoczęły też florecistki. Rozstawione z jedynką Polki pokonaly 45:29 Ukrainę i w ćwierćfinale jutro zmierzą się z Niemkami. Także polscy szpadziści pozostają w walce o czołowe lokaty. Dziś wygrali 45:35 z Finlandią i 43:42 z Czechami. O półfinał rywalizować będą z Francuzami.

Bartosz Szafran4915 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password