Szermierka – MŚJ: Szpadzistki o krok od medalu

Ósmy dzień juniorskich Mistrzostw Świata w Płowdiw przebiegał pod znakiem rozstrzygnięć w turniejach drużynowych szpadzistek i szablistów. Szczególnie nasze młode dziewczyny były bardzo blisko medalu, zajmując najgorsze 4. miejsce. Panowie też walczyli dzielnie, ale ostatecznie skończyło się na 7. miejscu. 

Szpadzistki swoje walki rozpoczęły już wczoraj. Barbara Brych, Julia Falińska, Anna Mroszczak i Paulina Wilaszek na sam początek zmagań łatwo pokonały reprezentację Chile 45:27. W kolejnej rundzie biało-czerwone miały trochę trudniejsze rywalki, ale z Kanadyjkami przyszło zwycięstwo 45:41. Już zwycięstwo w tych dwóch walkach dało półfinał, w którym nasze reprezentantki czekało najcięższe zadanie. Dzisiaj Polki stanęły w nim naprzeciwko Rosjanek i po świetnej walce odniosły zwycięstwo 45:37, zapewniając sobie awans do strefy medalowej! Trafiły tam też zespoły Wloch, USA i Francji. To z pierwszą wymienioną reprezentacją przyszło się naszym zawodniczkom bić o awans do finału. Niestety, tylko Anna Mroszczak w pierwszej walce z Federicą Isolą toczyła wyrównaną walkę. Potem Włoszki zdecydowanie odskoczyły i wygrały całą walkę 45:33. O miejsce na podium przyszło się Polkom mierzyć z inną silną reprezentacją – Stanów Zjednoczonych. Ta walka też toczyła się niestety pod dyktando rywalek, które zwyciężyły 45:37. W finale pogromczynie Polek przegrały z Francuzkami po dramatycznym meczu 38:39.

1. Francja
2. Włochy
3. USA
4. Polska
5. Rosja
6. Ukraina
7. Szwajcaria
8. Niemcy

Od wczoraj walczyli też szabliści. W pierwszych dwóch rundach turnieju przyszły oczekiwane zwycięstwa rozstawionych z „5” Polaków walczących w składzie Cezary Białecki, Krzysztof Kaczkowski, Mateusz Kneź, Karol Lademann. Biało-czerwoni pokonali Singapur i Kazachstan w stosunku 45:40, by potem ulec Niemcom 32:45. W walkach o miejsca 5-8 nasza czwórka była słabsza od Amerykanów (42:45), by potem wygrać z reprezentacją walczącą pod szyldem Światowej Federacji 45:43. W finale tego turnieju dość spodziewanie mierzyli się Rosjanie i Włosi. Zdecydowanie lepsi w tym starciu byli pierwsi z wymienionych, którzy mogli się cieszyć ze złotego medalu. Brąz przypadł w udziale Niemcom.

1. Rosja
2. Włochy
3. Niemcy
4. Wielka Brytania
5. USA
6. Korea Południowa
7. Polska
8. Drużyna Światowej Federacji

Nasi floreciści też weszli w turniej bardzo dobrze, choć sporo w tym było pomocy rywali. Piotr Borowiec, Ludwik De Bazelaire, Mikołaj Rudnicki i Andrzej Rządkowski w pierwszej rundzie mieli wolny los, potem pojedynek walkowerem oddali Ghańczycy. Swoją pierwszą walkę Polacy odbyli dopiero w 1/8 finału, gdzie pokonali Hongkong 45:42. Decydujące walki w tej specjalności odbędą się jutro.

W niedzielę zapadną też rozstrzygnięcia w turnieju drużynowym szablistek. Zuzanna Cieślar, Urszula Kurzyna, Sylwia Matuszak i Martyna Tobiaszewska odbyły dziś jedną walkę i odniosły zwycięstwo nad kanadą 45:38. Jutro w ćwierćfinale Polki zmierzą się z Amerykankami.

 

Radosław Kępys555 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password