Szermierka na wózkach – MŚ: Brąz na zakończenie

Polskie szablistki zdobyły brązowy medal w ostatnim dniu Mistrzostw Świata w szermierce na wózkach. W sumie biało-czerwoni wywalczyli w Rzymie cztery brązowe krążki.

Nasze szablistki, startujące w składzie Jadwiga Pacek, Patrycja Haręza, Marta Fidrych i Renata Burdon zawody rozpoczęły od ćwierćfinału, w którym pokonały ekipę Tajlandii 45:38. W półfinale tak dobrze nie było, bo lepsze – 45:35 okazały się Włoszki. Biało-czerwone trafiły zatem do walki o brąz, która miała niezwykle emocjonujący przebieg. Na szczęście to nasze zawodniczki zadały ostatnie trafienie i wygrały 45:44.

Miejsca na podium nie wywalczyli szpadziści. Michał Nalewajek, Dariusz Pender, Kamil Rząsa i Norbert Całka w pierwszej rundzie trafili na zawodników z Egiptu i przegrali niestety 40:45. Lepiej poszło Polakom w walkach o dalsze pozycje. Triumfy nad Malezją (45:18), Tajlandią (45:29) i Kanadą (45:27) dały szpadzistom 9. lokatę w dzisiejszym turnieju.

W sumie Polacy wywalczyli w Rzymie cztery brązowe medale. Na najniższym stopniu podium obok drużyny szablistek stanęli Patrycja Haręza (szabla kat. B), Jacek Gaworski (floret kat. B) oraz drużyna florecistów – Gaworski, Pender, Nalewajek i Rafał Ziomek.

Szpada drużynowo:
1.
2.
3.
4.
5. Węgry
6. Białoruś
7. Ukraina
8. Brazylia
9. Polska

Szabla drużynowo:
1. Ukraina
2. Włochy
3. Polska
4. Rosja
5. Francja
6. Tajlandia
7. Grecja

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password