Szermierka na wózkach – MŚ: Castro nie obronił tytułu

Adrianowi Castro nie udało się obronić tytułu mistrza świata w szermierce na wózkach. Polski szablista zmagania podczas czempionatu w Rzymie zakończył w ćwierćfinale. 

Embed from Getty Images

Nasz reprezentant turniej główny rozpoczął od drugiej rundy w której pewnie, 15:8 pokonał Niemca Balwindera Cheema. Niestety w ćwierćfinale brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro niestety dość pechowo, jednym trafieniem przegrał z Francuzem Yannickiem Ifebe i tym samym nie obronił złotego medalu wywalczonego dwa lata temu w Eger. Nie powiodło się także Grzegorzowi Plucie, który w drugiej rundzie pokonał 15:9 Greka Panagiotisa Triantafyllou, ale w ćwierćfinale 7:15 poległ z Włochem Alessio Sarim. Trzeci z naszych szablistów – Zbigniew Wyganowski na inaugurację 15:3 rozgromił Ryuji Ondę z Japonii ale w drugiej walce 2:15 uległ Sariemu.

W turnieju szablistek oglądaliśmy dzisiaj dwie Polki. Marta Fidrych zawody rozpoczęła od drugiej rundy, ale poległa w niej 11:15 z reprezentantką Makau In I Lao. Renata Burdon w pierwszej rundzie pokonała 15:3 Greczynkę Efthymię Vlami, ale w drugim starciu poległa 9:15 z Ukrainką Jewgieniją Breus.

Z grona szpadzistów najbliżej miejsca na podium był Dariusz Pender. Polak zawody rozpoczął od zwycięstw 15:12 nad Chaichanem Jongjairakiem z Tajlandii oraz 15:10 z Włochem Matteo dei Rossim. Passa mistrza paraolimpijskiego z Londynu zakończyła się w ćwierćfinale. Lepszy – 15:4 okazał się Brytyjczyk Piers Gilliver. Michał Nalewajek w drugiej rundzie wygrał 15:7 z Egipcjaninem Hayderem Al-Ogailim,  ale w kolejnej potyczce poległ 1:15 z późniejszym mistrzem świata, Rosjaninem Maksimem Szaburowem. Norbert Całka natomiast na inaugurację przegrał 14:15 z Francuzem Romainem Noble.

W zmaganiach szpadzistek oglądaliśmy tylko jedną Polkę. Patrycja Haręza przegrała jednak w pierwszej rundzie z Francuzką Circe Peloux 14:15.

Szabla B:
1. Alessio Sari (Włochy)
2. Albert Kamałow (Rosja)
3. Aleksander Kurzyn (Rosja), Yannick Ifebe (Francja)
5. Anton Dacko (Ukraina)
6. Adrian Castro
7. Maxime Valet (Francja)
8. Grzegorz Pluta

16. Zbigniew Wyganowski

Szabla A:
1. Natalia Morkwicz (Ukraina)
2. Jewgienija Breus (Ukraina)
3. Nino Tibiashvili (Gruzja), Amarilla Veres (Węgry)
5. Eva Andrea Hajmasi (Węgry)
6. In I Lao (Makau)
7. Jewgienija Syczewa (Rosja)
8. Loredana Trigilia (Włochy)

11. Marta Fidrych
15. Renata Burdon

Szpada A:
1. Maksim Szaburow (Rosja)
2. Piers Gilliver (Wielka Brytania)
3. Roman Fedjajew (Rosja), Artur Jusupow (Rosja)
5. Zainulabdeen Al-Madkhoori (Egipt)
6. Emanuelle Lambertini (Włochy)
7. Dariusz Pender 
8. Gyula Mato (Węgry)

15. Michał Nalewajek
27. Norbert Całka

Szpada B:
1. Wiktoria Bojkowa (Rosja)
2. Jana Saysunee (Tajlandia)
3. Krystyna Fjaklistawa (Białoruś), Ludmiła Wasiljewa (Rosja)
5. Tetjana Poźniak (Ukraina)
6. Anri Sakurai (Japonia)
7. Gyongyi Dani (Węgry)
8. Circee Peloux (Francja)
9. Patrycja Haręza

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password