Szermierka na wózkach – MŚ: Dwa brązy na otwarcie!

Dwa brązowe medale zdobyli reprezentanci Polski w pierwszym dniu rozgrywanych w Rzymie Mistrzostw Świata w szermierce na wózkach. Stały się one udziałem Jacka Gaworskiego i Patrycji Haręzy.

Embed from Getty Images

W zmaganiach we florecie kat. B oglądaliśmy trzech Polaków. Już od eliminacji grupowych bardzo dobrą dyspozycję prezentował Jacek Gaworski, który wygrał wszystkie pojedynki i tym samym został rozstawiony z numerem „3”. W turnieju głównym nasz szermierz, który od kilku lat zmaga się ze stwardnieniem rozsianym i chorobą nowotworową, pokonał Ukraińca Ołega Naumienko 15:4 oraz Rosjanina Alberta Kamałowa, dzięki czemu awansował do strefy medalowej. W półfinale Gaworski przegrał jednak 13:15 z Brytyjczykiem Dmitri Coutyą i ostatecznie uplasował się na najniższym stopniu podium

Wcześniej z rywalizacją pożegnali się pozostali biało-czerwoni. Adrian Castro w drugiej rundzie przegrał 10:15 z Rosjaninem Timurem Chamatszynem, natomiast Zbigniew Wyganowski najpierw 15:10 pokonał Egipcjanina Ammara Ali, ale w ćwierćfinale poległ 6:15 w starciu ze wspomnianym już Coutyą.

Blisko medalu w kategorii A był natomiast Dariusz Pender. Nasz florecista w pierwszych walkach pokonał Japończyka Naoki Yasu (15:9) i Wing Kin Chana z Hongkongu (15:8), ale w ćwierćfinale przegrał 12:15 z Włochem Matteo Bettim. Wydawało się, że na walkę o miejsce na podium stać także Michała Nalewajka, który fantastycznie spisywał się w walkach grupowych. Niestety nasz zawodnik już w drugiej rundzie przegrał 9:15 z Rosjaninem Nikitą Nagajewem. Trzeci z Polaków – Rafał Ziomek najpierw wygrał 15:9 z Egipcjaninem Zainulabdeenem Al-Madkhoorim, ale w kolejnej potyczce uległ 6:15 Włochowi Emanuelle Lambertiniemu.

Drugi medal dla naszej reprezentacji wywalczyła dziś Patrycja Haręza. Polka po udanych walkach grupowych zmagania w szabli B rozpoczęła od ćwierćfinału w którym 15:12 pokonała Ukrainkę Nadię Dołoh. W półfinale lepsza 10:15 okazała się jednak Gruzinka Irma Khetsuriani. Późniejsza mistrzyni świata rundę wcześniej wyeliminowała drugą z Polek – Jadwigę Pacek (15:6).

O włos od medalu była też szpadzistka Marta Fidrych. Polka w pierwszych dwóch rundach odesłała z kwitkiem Węgierkę Erikę Foris (15:10) oraz Brytyjkę Gemmę Collis-McCann (15:8). Niestety w ćwierćfinale Fidrych dość pechowo, zaledwie jednym trafieniem uległa Węgierce Zsuzsannie Krajnyak.

Floret A:
1. Richard Osvath (Węgry)
2. Matteo Betti (Włochy)
3. Roman Fedjajew (Rosja), Nikita Nagajew (Rosja)
5. Emanuelle Lambertini (Włochy)
6. Ludovic Lemoine (Francja)
7. Meng Chai Cheong (Hongkong)
8. Dariusz Pender
9. Michał Nalewajek

14. Rafał Ziomek

Floret B:
1. Dmitri Coutya (Wielka Brytania)
2. Anton Dacko (Ukraina)
3. Jacek Gaworski, Maxime Vallet (Francja)
5. Marco Cimma (Włochy)
6. Albert Kamałow (Rosja)
7. Zbigniew Wyganowski
8. Timur Chamatszyn (Rosja)
9. Adrian Castro 

Szabla B:
1. Irma Khetsuriani (Gruzja)
2. Jana Saysunee (Tajlandia)
3. Patrycja Haręza, Irina Miszurowa (Rosja)
5. Sylvi Tauber (Niemcy)
6. Nadija Dołoh (Ukraina)
7. Darija Jesina (Ukraina)
8. Jadwiga Pacek

Szpada B:
1. Zsuzsanna Krajnyak (Węgry)
2. Chui Yee Yu (Hongkong)
3. Jewgienija Breus (Ukraina), Kim Sunmi (Korea Południowa)
5. Amarilla Veres (Węgry)
6. Julia Maja (Rosja)
7. Justine Charissa Ng (Hongkong)
8. Marta Fidrych

 

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password