Szermierka na wózkach – MŚ: Dziś bez medalu

Drugi dzień rozgrywanych w Rzymie Mistrzostw Świata w szermierce na wózkach nie przyniósł naszej reprezentacji medalowych zdobyczy. Najlepiej spisał się Kamil Rząsa – dziesiąty w szpadzie. 

Rząsa po walkach grupowych otrzymał czwarty numer rozstawienia, dzięki czemu w pierwszej rundzie miał wolny los. Niestety w kolejnej rundzie nasz zawodnik 10:15 przegrał z Rosjaninem Konstantinem Bejczem. W tej fazie odpadł również Grzegorz Lewonowski, który w pojedynku z Francuzem Yannickiem Ifebe nie zdołał niestety zdobyć punktu.

Nie powiodło się dziś także naszym szablistom w kategorii A. Rafał Treter w pierwszej rundzie przegrał bowiem 12:15 z Grekiem Gerasimosem Pylarinosem-Markantonatosem. Zwycięsko z pierwszego starcia wyszedł natomiast Rafał Ziomek. Miało ono jednak gorzki smak, bo w pokonanym polu pozostał trzeci z Polaków – Michał Siatkowski. Ziomek w drugiej rundzie poległ 9:15 z Brytyjczykiem Piersem Gilliverem.

W zmaganiach floretowych wystartowała dziś Jadwiga Pacek. Polka przegrała niestety wszystkie walki grupowe i tym samym nie zakwalifikowała się do głównej drabinki zawodów.

Szpada B:
1. Dmitri Coutya (Wielka Brytania)
2. Alessio Sarri (Włochy)
3. Yannick Ifebe (Francja), Ammar Ali (Egipt)
5. Jovane Guissone (Brazylia)
6. Ołeg Naumienko (Ukraina)
7. Oleg Garkuls-Gurevics (Łotwa)
8. Konstantin Bejcz (Rosja)

10. Kamil Rząsa
13. Grzegorz Lewonowicz

Szabla A:
1. Maksim Szaburow (Rosja)
2. Richard Osvath (Węgry)
3. Piers Gilliver (Wielka Brytania), Vasileios Ntounis (Grecja)
5. Andrij Demczuk (Ukraina)
6. Edoardo Giordan (Włochy)
7. Ludovic Lemoine (Francja)
8. Gerasimos Pylarinos-Markantonatos (Grecja)

12. Rafał Ziomek
18. Rafał Treter
23. Michał Siatkowski

 

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password