Szermierka na wózkach – MŚ: Zmienne szczęście drużyn

W Rzymie trwają mistrzostwa świata w szermierce na wózkach. Wczoraj i dziś patrzyliśmy na szanse medalowe Polaków w rywalizacji zespołowej. Nie zawiedli floreciści, którzy sięgnęli po brąz! 

W piątek Jacek Gaworski, Dariusz Pender, Michał Nalewajek i Rafał Ziomek walkę o medale rozpoczęli od zwycięstwa nad reprezentacją Korei Południowej – 45:24. W półfinale przegrali różnicą 12. trafień z Rosjanami – 33:45. Porażkę powetowali sobie później, wygrywając z Francuzami 45:39. Tym samym Polacy zdobyli wczoraj trzeci brązowy medal podczas rzymskich mistrzostw świata. Pierwszego dnia Polacy cieszyli się z dwóch brązowych medali. Wywalczyli je Jacek Gaworski we florecie (kat. B) oraz Patrycja Haręza w szabli (kat. B).

Bój o medal stoczyły wczoraj nasze szpadzistki Renata Burdon, Marta Fidrych i Patrycja Haręza. Udało im się wygrać tylko ćwierćfinał z Ukrainkami 45:40. Później w strefie medalowej musiały uznać wyższość rywalek. Najpierw reprezentantek Hongkongu, które wygrały 45:36, a potem Węgierek. Te z kolei zdeklasowały Polki, odnosząc zwycięstwo o blisko 20 trafień – 45:26.

Dzisiaj do walki na planszy w Rzymie ruszyli szabliści  Adrian Castro, Grzegorz Pluta, Rafał Treter i Rafał Ziomek. Niestety nie przebrnęli ćwierćfinału, co zamknęło drogę do medalu. W nim lepsi byli Włosi, którzy zwyciężyli 45:32. Polacy jednak walczyli dalej. I po triumfach nad Kanadą – 45:29 oraz Francją – 45:39 zostali sklasyfikowani na 5. miejscu.

W klasyfikacji medalowej nasza reprezentacja zajmuje 11. miejsce. Jutro ostatni dzień mistrzostw.

Floret mężczyzn
1.Włochy
2.Rosja
3.Polska
4.Francja

Szpada kobiet
1.Hongkong
2.Rosja
3.Węgry
4.Polska

Szabla mężczyzn
1.Włochy
2.Rosja
3.Ukraina
4.Grecja
5.Polska

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password