Szermierka – PŚ: Bez sukcesów w Nowym Jorku

Przegrane w 1/8 finału Marty Pudy i drużyny to największe sukcesy polskich szablistek na rozegranych w ten weekend zawodach Pucharu Świata w Nowym Jorku. Przyznać trzeba, że liczyliśmy na więcej.

Udane eliminacje spowodowały, że ze sporym optymizmem patrzyliśmy na turniej indywidualny. Jednak dwie wygrane walki odnotowała jedynie Marta Puda – pokonała kolejno Lam Hin Wai z Hongkongu 15:11 i bardzo mocną Koreankę Seo Jiyjeon 15:14. Niestety w walce o ćwierćfinał przegrała z inną znakomitą szablistką, Włoszką Irene Vecchi 7:15.

Rundę wcześniej Vecchi zakończyła karierę w turnieju Bogny Jóźwiak – Polka przegrała 9:15. Szkoda, bo popularna Bodzia w pierwszej rundzie wyeliminowła Ukrainkę Olgę Zhovnir. Małgorzta Kozaczuk w pierwszej rundzie pokonała 15:8 Francuzkę Charlotte Suchet, ale w kolejnej ptzegrała 12:15 z Hiszpanką Sandrą Marcos.  Swoje pierwsze walki przegrały natomiast Kataryna Kędziora (z Francuzką Sarą Balzer) i Karolina Cieślar (z Chinką  Haiyun Yin).

Zawody wygrała Francuzka Cecilla Berder, w wielkim finale pokonując Kim Jiyeon. Na najniższym stopniu podium stanęły dwie Włoszki – Vecchci i Martina Criscio.

Dopiero 10. miejsce zajęły Polki w turnieju drużynowym. Nieobecność Aleksandry Sochy jednak istotnie obiżyłą wartość dużyny. olki w pierwszej rundzie przegrały 40:45 z Węgierkami, kóre potem pokonały faworyzowane Ukrainki i awansowały do półfinału. Polkom pozostałą walka o miejsca 9-16. W tej faze pokonały najpierw Brytyjki 45:31, potem jednym trafieniem Niemki, by walkę o miejsce 9. przegra minimalnie (4345) z Chinkami.

Turniej wygrały Francuki, pokonując w finale Koreanki. Brązowe medale przypadły w udziale Rosjankom.

Bartosz Szafran4779 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password