Szermierka – PŚ: Ćwierćfinał Julii Walczyk w Algierze

Miłą niespodziankę sprawiła na zawodach pucharu świata w Algierze polska florecistka Julia Walczyk. Szalenie utalentowana juniorka awansowała do ćwierćfinału turnieju, osiągając tym samym największy sukces w karierze.

Zawody w Algierze przebiegają ze sporymi kłopotami. Wczorajsze eliminacje zostały odwołane, bo czterem ekipom zaginął bagaż. Przeniesiono je na dzisiejsze przedpołudnie. Nie przeszkodził to czwórce Polek w dobrych walkach i awansie do turnieju głównego. Julia Walczyk i Marta Łyczbińska dokonały tej sztuki bezpośrednio z eliminacji grupowych, odnosząc w nich po sześć zwycięstw. Julia i Marika Chrzanowskie musiały powalczyć w jednej rundzie eliminacji bezpośrednich, ale swoje walki wygrały i Polki w komplecie zameldowały się w zasadniczej drabince zawodów.

Siostry Chrzanowskie pokonane zostały przez Alice Volpi. Marika przegrała z Włoszką w pierwszej rundzie 9:15, Julia zaś w drugiej – aż 6:15. Wcześniej Julia pokonała 15:11 Niemkę Leonie Ebert. Marta Łyczbińska także odpadła po walce z Włoszką – w pierwszej rundzie 15:9 pokonała ją Erica Cipressa.

Humory i to w świetnym stylu poprawiła nam Walczyk. W pierwszej rundzie pokonała 15:12 Kanadyjkę Alannę Goldie, w kolejnej wyeliminowała jej rodaczkę Kelleigh Ryan w stosunku 15:8. Najbardziej efektowną walkę stoczyła Julia w walce o czołową ósemkę. Bardzo dobrą Włoszkę Martinę Batini pokonała 15:13, zapewniając sobie największy sukces w seniorskiej szermierce. Walczyk, która jeszcze niedawno stawała na podium zawodów juniorskich, w walce o podium zmierzyła się ze znakomitą Koreanką Nam Hyunhee. Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu tym razem okazała się jeszcze lepsza, wygrywając 15:9, ale Walczyk pokazała, że już wkrótce może mocno namieszać w floretowym świecie, który w ostatnich latach obywał się bez reprezentantek Polski. Nasza florecistka sklasyfikowana została ostatecznie na 7. miejscu.

Koreanka dotarła ostatecznie do finału, w półfinale pokonując Alice Volpi, pogromczynię sióstr Chrzanowskich. Turniej wygrała Francuzka Yasora Thinus, która w półfinale okazała się lepsza od liderki list światowych Arianny errigo, a w finale bez kłopotu zwyciężyła Jyunhee.

Jutro w Algierze turniej drużynowy.

Wyniki:
1. Yasora Thibus (Francja)
2. nam Hyunhee (Korea)
3. Arianna Errigo i Alice Volpi (Włochy)
… 7. Julia Walczyk, 29. Julia Chrzanowska, 38. Marta Łyczbińska, 58. Marika Chrzanowska

Bartosz Szafran4779 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password