Szermierka – PŚ: Ćwierćfinał po trzech latach

Polscy floreciści zajęli ósme miejsce w zawodach drużynowego pucharu świata w Paryżu. Polacy do czołowej ósemki zawodów tej rangi weszli po raz pierwszy od blisko trzech lat.

Zawody indywidualne, do których z eliminacji przebił się jedynie Andrzej Rządkowski (odpadł w pierwszej rundzie), nie wieszczyły sukcesu w zawodach drużynowych. Nasza drużyna w składzie Rządkowski, Jakub Surwiłło i Michał Siess, wspierana momentami przez rutynowanego Leszka Rajskiego spisała się jednak nadspodziewanie dobrze.

Polacy w pierwszej rundzie trafili na Holendrów i wygrali gładko, 45:25. Dużo trudniejsi rywale czekali na biało-czerwonych w kolejnym etapie zawodów. Chińczycy to bowiem trzecia drużyna ostatnich mistrzostw świata i szósta drużyna światowego rankingu. Nasi floreciści nie przestraszyli się jednak utytułowanych oponentów i dzięki fenomenalnej postawie Michała Siessa i Andrzeja Rządkowskiego wygrali 45:36. Niestety w kolejnej potyczce zbyt mocni dla Polaków okazali się Francuzi, którzy wygrali pewnie, 45:28 i zamknęli naszym reprezentantom drogę do czołowej czwórki.

Nasi floreciści nie stracili jednak animuszu i głównie dzięki świetnej postawie Michała Siessa długo mieli szansę na zwycięstwo nad Rosjanami. Liderzy światowego rankingu oraz mistrzowie olimpijscy z Rio przy stanie 44:44 zadali jednak ostatnie trafienie i zepchnęli Polaków do walki z Niemcami o 7. lokatę, w którym lepsi (45:32) okazali się rywale.

Biało-czerwoni rywalizację w Paryżu zakończyli ostatecznie na ósmej pozycji i jest to najlepszy wynik naszej drużyny od blisko trzech lat! Ostatni raz polskich florecistów w ćwierćfinale drużynowego pucharu świata oglądaliśmy podczas zawodów w Hawanie w maju 2014 roku.

Zwycięstwo wywalczyli sobie Włosi, którzy w finale 45:21 rozgromili Francuzów. Na najniższym stopniu podium stanęli Amerykanie.

Wyniki:
1. Włochy
2. Francja
3. USA
4. Japonia
5. Rosja
6. Korea Południowa
7. Niemcy
8. Polska

 

Mateusz Górecki1995 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password