Szermierka – PŚ: Dobre eliminacje florecistów, słabiutkie szpadzistek

Czworo polskich florecistów awansowało do turnieju głównego zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w Kairze. O zwycięstwo w Tallinie powalczą natomiast trzy polskie szpadzistki.

Do Egiptu pojechało pięcioro polskich florecistów. W eliminacjach grupowych mocno zaskoczył Jakub Surwiłło, który wygrał pięć z sześciu  walk i awansował bezpośrednio do turnieju głównego. W tej fazie eliminacji słabiej zaprezentowali się Leszek Rajski (4/6 zwycięstw), Piotr Janda (3/6), Michał Janda (3/6) i  Andrzej Rządkowski (3/6).

W walkach bezpośrednich Rządkowski pokonał Niemca Georga Doerra 15:6, Michał Janda po wyrównanym pojedynku dość niespodziewanie okazał się lepszy od Włocha Francesco Ingargioli 15:14, zaś Rajski wygrał 9:15 z Francuzem Erwannem Auclinem. Cała trójka tym samym zapewniła sobie miejsce w turnieju głównym. Nie powiodło się jedynie Piotrowi Jandzie, który 11:15 uległ Francuzowi Maximilienowi Chastenet.

Rywale Polaków w I rundzie (1/32):
Andrzej Rządkowski – Kwanghyun Lee (Korea Południowa)
Michał Janda – Race Imboden (USA)
Jakub Surwiłło – Damiano Rosatelli (Włochy)
Leszek Rajski – Takahiro Shikine (Japonia)

Sporym niepowodzeniem zakończyły się eliminacje szpadzistek w Tallinie. Zabawę w Estonii rozpoczynało dziś bowiem aż dwanaście naszych pań, z czego na placu boju pozostały już tylko trzy.

Kapitalnie w fazie grupowej zaprezentowały się Kamila Pytka i Martyna Swatowska, które odniosły komplet zwycięstw i zapewniły sobie miejsce w głównej drabince turnieju. Bardzo dobry występ zanotowała także Renata Knapik-Miazga, która zaliczyła tylko jedną porażkę i także mogła już szykować się do walki w zawodach głównych. Pozostałe Polki walczyły z mniejszym lub większym powodzeniem, ale wszystkie przebrnęły tę fazę eliminacji.

Katastrofa rozpoczęła się wraz ze startem eliminacji bezpośrednich. Ich pierwsze runda nie wyglądała jeszcze źle, bowiem porażki odniosły w niej jedynie Danuta Dmowska-Andrzejuk, która przegrała 12:15 z Barbarą Rutz oraz Magdalena Pawłowska (8:11 z Łotyszką Jeleną Rublevską). W drugiej, decydującej rundzie zwycięstwa nie udało się odnieść żadnej z Polek i w ten oto sposób z rywalizacją pożegnały się wspomniana wyżej Rutz, a także Blanka Błach, Magdalena Piekarska, Anna Mroszczak, Ewa Nelip, Aleksandra Zamachowska i Jagoda Zagała.

Rywalki Polek w I rundzie (1/32):
Kamila Pytka – Tatiana Andriuszyna (Rosja)
Renata Knapik-Miazga – Rosella Fiamingo (Włochy)
Martyna Swatowska – Giulia Rizzi (Włochy)

Mateusz Górecki1994 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password