Szermierka – PŚ: Dobre eliminacje szablistek w Nowym Jorku

Pod nieobecność Aleksandry Sochy nieźle w eliminacjach zawodów Pucharu Świata szablistek w Nowym Jorku spisały się Polki. Do turnieju głównego awansowały prawie w komplecie, w większości nie mając większych trudności z awansem.

Małgorzata Kozaczuk z racji wysokiego miejsca w rankingu FIE zwolniona była z eliminacji. Bardzo dobrze powalczyła Bogna Jóźwiak, która w swojej grupie odniosła komplet zwycięstw i bez eliminacji bezpośrednich zapewniła sobie start w turnieju głównym.

Pozostałe nasze szablistki musiały się przebijać przez dwie rundy eliminacji bezpośrednich, bo w grupach uzyskały wyniki, które nie pozwoliły im na bezpośredni awans. Marta Puda miała w pierwszej wolny los, a w drugiej pokonała 15:12 Włoszkę Alessandrę Luchino. Katarzyna Kędziora też stoczyła tylko jedną zwycięską walkę – 15:7 pokonała Amerykankę Lenę Johnson. Miło zaskoczyła Karolina Cieślar (także wolny los w pierwszej rundzie), eliminując z turnieju głównego szablistkę z Japonii – Ayaka Mukae. Odpadła jedynie Patrycja Pałczyńska, przegrywając decydującą walkę z Włoszką Sofią Ciaraglią.

Rywalki Polek w pierwszej rundzie:
Małgorzata Kozaczuk – Charlotte Suchet (Francja)
Marta Puda – Hin Wai Lam (Hongkong)
Bogna Jóźwiak – Olga Zhovnir (Ukraina)
Karolina Cieślar – Haiyun Yin (Chiny)
Katarzyna Kędziora – Sara Balzer (Francja)

Bartosz Szafran4784 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password