Szermierka – PŚ: Drużyna florecistek szósta w Katowicach

Na zakończenie rozgrywanych w Katowicach zawodów Pucharu Świata florecistek rozegrano turniej drużynowy. Gospodynie turnieju zajęły szóste miejsce, najlepsze okazały się Rosjanki. 

Polki do turnieju drużynowego przystąpiły w składzie Martyna Jelińska, Martyna Synoradzka, Hanna Łyczbińska i Julia Walczyk. Nasza drużyna, rozstawiona w turnieju z numerem 9. w pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej wygrały bez większych kłopotów z Japonkami 43:26.

W ćwierćfinale doszło do meczu, który jeszcze kilka lat temu często oglądaliśmy w finałach najważniejszych turniejów na całym świecie, czyli starcia z Włoszkami. W ostatnich turniejach rywalki okazywały się zdecydowanie lepsze, tym razem byłą to wyrównana walka. Szczególnie dobrze prezentowała się Julia Walczyk, która pokonała 6:5 Ariannę Errigo i 10:3 Camillę Mancini. Gdyby do jej formy dostosowały się Jelińska i Łyczbińska moglibyśmy mieć miłą niespodziankę, a tak przyszłą przegrana 38:45 i pozostała walka jedynie o miejsca 5-8.

Tu Jalińską zastąpiła Synoradzka i Polki bardzo przekonująco pokonały Chinki 45:34, prowadząc od pierwszej do ostatniej walki. W meczu o 5. miejsce lepsze okazały się Amerykanki.

Turniej wygrały Rosjanki w półfinale gromiąc Niemki, a w pięknym finale zwyciężając Włoszki. Trzecie miejsce dla Francuzek, które w półfinale okazały się gorsze od Włoszek, a w meczu o brąz nie dały najmniejszych szans Niemkom.

Wyniki:
1. Rosja
2. Włochy
3. Francja
4. Niemcy
5. USA
6. Polska
7. Chiny
8. Węgry

Bartosz Szafran4864 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password