Szermierka – PŚ: Dwie Polki w czołowej „16” w St. Maur

Niezły występ w zawodach Pucharu Świata florecistek w St. Maur zanotowały Martyna Jelińska i Hanna Łyczbińska. Nasze zawodniczki odpadły w 1/8 finału i zostały sklasyfikowane w czołowej „16”.

Łyczbińska, która z racji wysokiej lokaty w światowym rankingu nie musiała przebijać się przez eliminacje, w pierwszej rundzie turnieju głównego 15:8 pokonała Amerykankę Sarę Tafel. W kolejnym starciu nasza zawodniczka okazała się lepsza od Japonki Sumire Tsuji, zwyciężając 15:5. Niestety w walce o ćwierćfinał zdecydowanie lepsza, 15:2 okazała się Lee Kiefer. Amerykanka w pierwszej rundzie 15:2 pokonała Natalię Gołębiowską.

Dobrze w St. Maur zaprezentowała się Martyna Jelińska, która wczoraj wygrała wszystkie walki grupowe, a dziś zawody rozpoczęła od triumfu 15:8 nad Niemką Leonie Ebert. Zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg miała walka drugiej rundy, w której Polka 8:7 uporała się z wicemistrzynią świata z 2009 roku, Koreanką Jeon Hee-sook. W starciu, którego stawką był awans do czołowej ósemki Jelińska przegrała jednak 10:15 z Nicole Ross z USA.

W pierwszej rundzie odpadły Julia Walczyk po porażce 13:15 z Francuzką Evą Lacheray, Małgorzata Wojtkowiak, która w starciu z Rosjanką Zagidulliną zadała tylko trzy trafienia oraz Marta Łyczbińska, ulegając 6:15 Francuzce Anicie Blaze.

Wyniki:
1. Inna Deriglazova (Rosja)
2. Nicole Ross (USA)
3. Arianna Errigo (Włochy), Anastasia Ivanova (Rosja)

10. Hanna Łyczbińska, 13. Martyna Jelińska, 41. Marta Łyczbińska, 49. Julia Walczyk, 56. Małgorzata Wojtkowiak, 62. Natalia Gołębiowska

Nasz jedynak w turnieju szablistów w Dakarze, Jakub Ociński, zawody rozpoczął od starcia z Kazachem Ilyą Mokretcovem, które ostatecznie wygrał jednym trafieniem – 15:14. W kolejnej rundzie zbyt mocny, 5:15, okazał się jednak Włoch Dario Cavaliere.

Wyniki:
1. Vincent Anstett (Francja)
2. Enrico Berre (Włochy)
3. Daryl Homer (USA), Luca Curtaloni (Włochy)

31. Jakub Ociński

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password