Szermierka – PŚ: Dwie Polki wysoko u siebie

W czołowej „16” zakończyły zmagania w zawodach Pucharu Świata we florecie dwie reprezentantki Polski – Julia Walczyk i Martyna Jelińska. Zawody w Katowicach wygrała Rosjanka, Inna Derigłazowa.

Embed from Getty Images

Tradycyjne zawody floretowego Pucharu Świata pod nazwą „Dwór Artusa” w tym roku przeniosły się z Gdańska do Katowic. Śląskie powietrze posłużyło naszym zawodniczkom, które – trzeba przyznać, powalczyły całkiem udanie.

Zadowolone mogą być z siebie przede wszystkim dwie panie. Julia Walczyk, wyrastająca powoli z perspektywicznej juniorki na liderkę reprezentacji seniorek, w pierwszej rundzie 15:8 pokonała Węgierkę Aidę Mohamed, a w kolejnej potyczce wygrała z Katarzyną Lachman, która wcześniej sprawiła małą niespodziankę, wygrywając 15:11 z Rosjanką Swietłaną Tripapiną. Passa Walczyk zakończyła się niestety wraz z 1/8 finału i przegranym 12:13 spotkaniem z Koreanką Seo In Hong. Nieźle zaprezentowała się także Martyna Jelińska, która w inauguracyjnych pojedynkach wygrała z Włoszką Francescą Palumbo (12:9) i Chinką Yue Shi (14:9), ale w trzeciej walce dnia wyraźnie, 8:15 uległa Niemce Annie Sauer.

Wcześniej ze zmaganiami pożegnały się pozostałe biało-czerwone. Hanna Łyczbińska w pierwszej rundzie poległa 8:9 z Rosjanką Dianą Jakowlewą, a Martyna Synoradzka w tej samej fazie 9:15 przegrała z Kolumbijką Saskią Loretą van Erven Garcią. Wydawało się, że o dobry wynik powalczy Marta Łyczbińska, która na inaugurację aż 15:3 rozgromiła Włoszkę Serenę Rossini. Niestety rundę później Polka przegrała 6:9 z Kanadyjką Eleanor Harvey.

Zmagania – i to w wielkim stylu, wygrała Rosjanka Inna Derigłazowa, która bez problemów eliminowała kolejne przeciwniczki a w finale aż 15:4 wygrała z Amerykanką Lee Kiefer. Na podium stanęły też Włoszka Camilla Mancini i wspomniana już Sauer.

Wyniki:
1. Inna Derigłazowa (Rosja)
2. Lee Kiefer (USA)
3. Camilla Mancini (Włochy), Anna Sauer (Niemcy)
5. Eleanor Harvey (Kanada)
6. Seo In Hong (Korea Południowa)
7. Lejla Pirijewa (Rosja)
8. Sera Azuma (Japonia)

12. Julia Walczyk
13. Martyna Jelińska
22. Marta Łyczbińska
30. Katarzyna Lachman
43. Martyna Synoradzka
46. Hanna Łyczbińska
78. Natalia Gołębiowska
91. Renata Tomczak
97. Julia Chrzanowska
107. Aleksandra Jeglińska
115. Marika Chrzanowska
129. Małgorzata Wojtkowiak
132. Maria Vetulani
137. Marta Mech
145. Monika Paliszewska
146. Julia Lidzbarska
157. Oliwia Szabelska
164. Martyna Długosz
169. Joanna Toporska
176. Katarzyna Matysiak

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password