Szermierka – PŚ: Dwie walki i dwie porażki szablistów

Dwóch polskich zawodników toczyło dziś swoje walki w Madrycie podczas Pucharu Świata szablistów. Dla obu jednak dzisiejszy start okazał się niezwykle krótki. Zawody wygrał Niemiec Max Hartung. 

Mikołaj Grzegorek i Jakub Ociński – tylko dwaj szabliści przeszli wczorajsze eliminacje i mogli walczyć dzisiaj w turnieju głównym. Ich przygoda z turniejem za długo jednak nie trwała. Obaj przegrali 11:15 – Grzegorek z brązowym medalistą MŚ 2014 i srebrnym 2016 w drużynie Węgrem Andrasem Szatmarim, a Ociński z  Brytyjczykiem Williamem Dearym. Co ciekawe, gdyby obaj panowie wygrali swoje pojedynki, spotkaliby się w wewnętrznym pojedynku. Tak jednak się nie stało i w kolejnej rundzie Węgier pokonał Brytyjczyka 15:8.

I swój zwycięski marsz Szatmari kontynuował jeszcze długo. W półfinale zmierzył się on z Niemcem Maxem Hartungiem i dopiero tutaj został zatrzymany w stosunku 15:7. Drugą parę utworzył inny Madziar Aron Szilagyi oraz Amerykanin Eli Dershwitz. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł reprezentant USA i to on awansował do finału. W nim po dramatycznym pojedynku lepszy okazał się jednym trafieniem  okazał się Max Hartung.

1. Max Hartung – Niemcy
2. Eli Dershwitz – USA
3. Aron Szilagyi i Andras Szatmari (Węgry)
====================================
46. Jakub Ociński – Polska
57. Mikołaj Grzegorek – Polska
103. Krzysztof Kaczkowski – Polska
126. Jakub Jaskot – Polska
126. Mateusz Kneź – Polska

 

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password