Szermierka – PŚ: Dwie wygrane walki florecistów, porażka szablistów

Trzech Polaków wystąpiło w turnieju głównym Grand Prix Pucharu Świata florecistów, rozgrywanym w Szanghaju. Dwóch z nich za notowało po jednej wygranej, jeden odpadł w pierwszej rundzie. W Madycie dużyna szablistów odpadła już w pierwszej rundzie. 

Michał Siess rozpoczął turniej od wygranej z Brazylijczykiem Guilherme Toldo 15:10. To pewna niespodzianka, bo rywal w ostatnim czasie prezentuje zdecydowanie lepszą dyspozycję. W drugiej rundzie nadeszła jednak porażka i to bardzo wysoka – 5:15 z Koreańczykiem Son Young Ki.

Od wielkiej niespodzianki rozpoczął turniej Piotr Janda, pokonując niezwykle utytułowanego, rozstawionego z trójką, Włocha Daniele Garozzo. I to pokonał nieprzypadkowo i w przekonującym stylu 15:10. Wydawało się, że droga do czołowej ósemki stoi przed Jandą otworem, jednak drzwi zatrzasnął mu i to z hukiem Jun Heo. Koreańczyk w walce II rundy pozwolił Polakowi na ledwie 4 trafienia.

Także z Azjatą przegrał trzeci z Polaków, tyle że już w 1/32 finału. Leszek Rajski uległ Ka Long Cheung z Hongkongu 10:15 i pożegnał się z turniejem. W eliminacjach turnieju odpadli Jakub Surwiłło i Michał Janda.

Turniej wygrał Brytjczyk Richard Kruse, który w finale pokonał Włocha Alessio Foconiego. Na najniższym stopniu podium stanęli Erwan Le Pechoux (Francja) i Dmitry Zherebchenko (Rosja).

Wyniki:
1. Richard Kruse (Wielka Brytania)
2. Alessio Foconi (Włochy)
3. Erwan Le Pechoux (Francja) i Dmitry Zherebchenko (Rosja)

29. Michał Siess
32. Piotr Janda
61. Leszek Rajski
65. Jakub Surwilło
84. Michał Janda

W Madrcyie rozegrano drużynowe zawody szablistów. Mikołaj Grzegorek, Jakub Jaskot, Krzysztof Kaczkowski i Jakub Ociński w pierwszej rundzie jednym trafieniem przegrali z Kazachstanem i na tym zakończyli rywalizcję. Sklasyfikowano ich na 17. miejscu. Turniej wygrali Włosi, pokonując w finale Rosjan.

Wyniki:
1. Włochy
2. Rosja
3. Węgry

17. Polska

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password