Szermierka – PŚ: Dwóch Polaków powalczy o triumf w Bernie

Radosław Zawrotniak i Filip Broniszewski powalczą w turnieju głównym zawodów Pucharu Świata szpadzistów, erozgrywanych w Bernie.

Eliminacje do głównej części turnieju tradycyjnie już zaczęły się od walk grupowych. W nich rewelacyjnie zaprezentował się Filip Broniszewski, który w sześciu walkach znalazł tylko jednego pogromcę i bez konieczności dalszych walk zakwalifikował się do głównej drabinki. Blisko powtórzenia tego osiągnięcia byli Mateusz Nycz i Radosław Zawrotniak, którzy także wygrali pięć z sześciu pojedynków, ale mieli nieco gorszy bilans trafień.

Walki grupowe okazały się końcem zawodów dla Konstantyna Chadzinowa (1/6), Felixa Frasia (1/6), Tomasza Szczepanowskiego (2/6) i Jana Wenglarczyka (2/6).

Pozostali biało-czerwoni znaleźli się w eliminacjach bezpośrednich. Dobrze poradził sobie w nich Zawrotniak, który po wygraniu z Węgrem Tamasem Kochem 15:11 i Belgiem Thibaultem Ferage 11:3 awansował do turnieju głównego. Decydujący o awansie pojedynek przegrał natomiast Karol Kostka, który 12:15 uległ Szwajcarowi Alexisowi Bayard. We wcześniejszych fazach odpadli Marcel Baś, Aleksander Staszulonek i Mateusz Nycz.

Rywale Polaków w I rundzie: 
Radosław Zawrotniak – Peter Somfai (Węgry)
Filip Broniszewski – Zijie Wang (Chiny)

Mateusz Górecki1994 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password