Szermierka – PŚ: Dwóch Polaków powalczy o triumf w Bernie

Radosław Zawrotniak i Filip Broniszewski powalczą w turnieju głównym zawodów Pucharu Świata szpadzistów, erozgrywanych w Bernie.

Eliminacje do głównej części turnieju tradycyjnie już zaczęły się od walk grupowych. W nich rewelacyjnie zaprezentował się Filip Broniszewski, który w sześciu walkach znalazł tylko jednego pogromcę i bez konieczności dalszych walk zakwalifikował się do głównej drabinki. Blisko powtórzenia tego osiągnięcia byli Mateusz Nycz i Radosław Zawrotniak, którzy także wygrali pięć z sześciu pojedynków, ale mieli nieco gorszy bilans trafień.

Walki grupowe okazały się końcem zawodów dla Konstantyna Chadzinowa (1/6), Felixa Frasia (1/6), Tomasza Szczepanowskiego (2/6) i Jana Wenglarczyka (2/6).

Pozostali biało-czerwoni znaleźli się w eliminacjach bezpośrednich. Dobrze poradził sobie w nich Zawrotniak, który po wygraniu z Węgrem Tamasem Kochem 15:11 i Belgiem Thibaultem Ferage 11:3 awansował do turnieju głównego. Decydujący o awansie pojedynek przegrał natomiast Karol Kostka, który 12:15 uległ Szwajcarowi Alexisowi Bayard. We wcześniejszych fazach odpadli Marcel Baś, Aleksander Staszulonek i Mateusz Nycz.

Rywale Polaków w I rundzie: 
Radosław Zawrotniak – Peter Somfai (Węgry)
Filip Broniszewski – Zijie Wang (Chiny)