Szermierka – PŚ: Dziesiąte miejsce drużyny florecistek w St. Maur

Drużyna polskich florecistek zajęła odległe, dziesiąte miejsce w zawodach drużynowego pucharu świata, rozegranego dziś we francuskim St. Maur. To miejsce dalekie od oczekiwań kibiców i samych zawodniczek.

Gdzie te czasy, kiedy Polki rywalizowały o najwyższe cele, zdobywały medale imprez mistrzowskich i pucharów świata? Na dziś wydaje się, że minęły bezpowrotnie. W St. Maur pokonały nas w 1/8 finału 45:39 Kanadyjki, które w ćwierćfinale dostały srogie lanie od Włoszek. Naszym florecistkom pozostała jedynie walka o miejsce w najlepszym razie 9., a i ono okazało się nieosiągalne.

W pierwszym meczu fazy 9-16 nasze dziewczyny jednym trafieniem okazały się lepsze od Ukrainek, a potem pokonały dość wyraźnie, sześcioma trafieniami Niemki. W meczu o miejsce 9. decydowało znów jedno trafienie, tyle że tym razem to Polki opuszczały planszę w złych humorach, pokonane przez Japonię 41:40.

Turniej wygrały bezapelacyjnie Włoszki, które po zmiażdżeniu Kanady wygrały w półfinale również efektownie z Chinkami, a w wielkim finale odesłały z kwitkiem Rosjanki.

Wyniki:
1. Włochy
2. Rosja
3. Chiny
4. USA
5. Francja
6. Węgry
7. Kanada
8. Korea Południowa

10. Polska

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password