Szermierka – PŚ: Fatalna sobota

To nie był dobry dzień dla polskich szermierzy. Szpadziści przegrali w pierwszej rundzie drużynowego turnieju w Heidenheim, żadnej z szablistek, walczących indywidualnie w Baltimore nie udało się przebrnąć drugiej rundy.

W Heidenheim Polacy potwierdzili swoje miejsce w światowej hierarchii. Jest ono zawstydzająco odległe – w trzeciej dziesiątce wraz z takimi szermierczymi potęgami jak Kolumbia, Dania, Uzbekistan, Australia. Dziś w 1/16 finału przegrali 31:38 z Japończykami i sklasyfikowani zostali na 23. miejscu. A pomyśleć, że 10 lat temu nasza drużyna stała (oczywiście w innym składzie) na olimpijskim podium.

Turniej wygrali Koreańczycy, w półfinale pokonując Szwajcarię 45:33, a w finale Francję 45:41. W meczu o trzecie miejsce Szwajcarzy wygrali z Rosją.

Wyniki:
1. Korea Południowa
2. Francja
3. Szwajcaria

23. Polska

Niewiele lepsze informacje napłynęły z Baltimore, gdzie rywalizują szablistki w turnieju indywidualnym. Najlepiej w sumie spisała się w turnieju głównym Karolina Kaleta, która w pierwszej rundzie pokonała doświadczoną Francuzkę Saoussen Boudiaf 15:11. W kolejnej walce trafiła na jedną z najlepszych szablistek ostatnich lat, Yanę Egorian. Stoczyła z Rosjanką niezły bój, przegrywając jednak 9:15. Jedną walkę wygrała też Małgorzata Kozaczuk – okazała się lepsza od Ukrainki Julii Bakastowej, wygrywając 15:8. Drogę do szesnastki zagrodziła jej Włoszka Lorecie Gulotta, pokonując naszą zawodniczkę 15:12.

Marta Puda w pierwszej rundzie przegrała 9:15 z Chinką Hengyu Yang. Przegrała też w pierwszej rundzie powoli wracająca do pełnej dyspozycji Ola Socha – jej pogromczynią okazała się Koreanka Kim Jiyeon. Karolina Cieślar przegrała w 1/32 finału z Włoszką Chiarą Mormile.

Turniej wygrała Włoszka Martina Crisco, pokonując w finale Japonkę Misaki Emura. W półfinałach odpadły dwie Francuzki Charlotte Lembach i Sarah Noutcha.

Wyniki:
1. Martina Crisco (Włochy)
2. Misaki Emura (Japonia)
3. Charlotte Lembach i Sarah Noutcha (Francja)

37. Marta Puda, 51. Karolina Cieślar, 61. Aleksandra Socha, 71. Sylwia Matuszak, 73. Katarzyna Kędziora, 75. Bogna Jóźwiak, 110. Patrycja Palczyńska, 117. Martyna Komisarczyk, 136. Angelika Wątor

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password