Szermierka – PŚ: Fatalny występ drużyny florecistek

Bardzo źle spisały się polskie florecistki w pierwszych w tym sezonie zawodach drużynowego Pucharu Świata rozegranych w meksykańskim Cancun. Polki po dwóch porażkach i jednym zwycięstwie zajęły 7. miejsce w gronie dziewięciu startujących ekip.

Do turnieju przystąpiło raptem dziewięć ekip, co na standardy pucharu świata jest liczbą bardzo skromną. Polki w pierwszej rundzie miały wolny los, a w drugiej trafiły na Amerykanki, jedne z głównych faworytek do końcowego triumfu. Po w sumie niezłym meczu nasze florecistki uległy 39:45 i pozostała im walka o miejsca 5-9.

W tej fazie przyszła niestety przykra niespodzianka, za jaką uznać należy wyraźną przegraną 37:45 z Kanadyjkami. Rywalki coraz lepiej poczynają sobie na światowych planszach, jednak wciąż pozostają zespołem, który Polki powinny pokonywać na wszystkich zawodach. W Cancun jednak Polki były wyraźnie gorsze, co spowodowało konieczność walki o siódme miejsce.

Tu wreszcie przyszło zwycięstwo – wyraźne i spokojne – 44:34 z Japonkami. Jednak siódme miejsce w średnio obsadzonym turnieju powodem do radości z całą pewnością nie jest.

Zawody wygrały Włoszki, w finale pokonując Amerykanki 45:36. Na najniższym stopniu podium stanęły Niemki, wygrywając w decydującym meczu z Francuzkami.

Wyniki:
1. Włochy
2. USA
3. Niemcy

7. Polska

Bartosz Szafran4773 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password