Szermierka – PŚ: Fatalny występ Polek w drużynie

Bardzo słabo zaprezentowały się polskie szablistki w zawodach drużynowego Pucharu Świata w Baltimore. Nasze zawodniczki zostały sklasyfikowane na odległej, 11. lokacie.

Polki już we wczorajszej rywalizacji indywidualnej nie popisały się najwyższą formą. Niestety przełożyło się to na zmagania drużynowe, które biało-czerwone rozpoczęły od pojedynku z Hiszpankami. Dość nieoczekiwanie zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego okazały się lepsze i wygrały 45:41. Martyna Komisarczyk, Marta Puda, Aleksandra Socha i Małgorzata Kozaczuk w kolejnych walkach wygrały z Kanadą 45:29, przegrały z Niemkami 35:45, a w ostatnim starciu pokonały Hongkong 45:34, plasując się ostatecznie na 11. lokacie.

Wyniki:
1. Francja
2. Chiny
3. Korea Południowa
4. Węgry
5. USA
6. Włochy
7. Rosja
8. Hiszpania

11. Polska

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password