Szermierka – PŚ: Florecistki dziewiąte w Cancun

Dziewiąte miejsce zajęły polskie florecistki w pierwszych w tym sezonie zawodach drużynowego Pucharu Świata. Z triumfu cieszyły się Rosjanki. 

Rywalizację w Cancun biało-czerwone rozpoczęły bardzo źle, bowiem już na inaugurację odniosły porażkę, przegrywając 39:44 z ekipą Japonii. W dalszej fazie zawodów było już jednak zdecydowanie lepiej. Zwycięstwa 45:21 nad Brytyjkami i 45:38 nad Koreą pozwoliły naszym florecistkom uplasować się na dziewiątej pozycji.

Walka o triumf rozstrzygnęła się między dwoma nacjami rządzącymi w światowym florecie. Ostatecznie ze zwycięstwa mogły cieszyć się Rosjanki, po pokonaniu w finale Włoszek 45:42. Na najniższym stopniu podium stanęły Amerykanki, które pokonały Kanadę 33:26.

Wyniki:
1. Rosja
2. Włochy
3. USA
4. Kanada
5. Niemcy
6. Francja
7. Węgry
8. Japonia
9. Polska

Mateusz Górecki2024 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password