Szermierka – PŚ: Grzegorek i Ociński walczą dalej

Dwóch z pięciu polskich szablistów awansowało do turnieju głównego zawodów szermierczego Pucharu Świata w Madrycie. W grze o miejsca na podium pozostali Jakub Ociński i Mikołaj Grzegorek.

W walkach grupowych bardzo dobrze zaprezentował się Jakub Ociński, który wygrał pięć z sześciu walk i tylko słabszym bilansem trafień przegrał pewną kwalifikację do turnieju głównego. Cztery walki wygrał Mikołaj Grzegorek, trzy Krzysztof Kaczkowski, a po dwie Jakub Jaskot i Mateusz Knez.

W walkach bezpośrednich Jaskot przegrał 12:15 z Rumunem Iulianem Teodosiu, a Knez 8:15 uległ Węgrowi Tamasowi Decsi. Z rywalizacji odpadł także Kaczkowski po porażce 3:15 z Anatolijem Kostienko z Rosji. Humory poprawili nam pozostali dwaj Polacy. Ociński wygrał 15:9 z Francuzem Jean-Philippe Patrice natomiast Grzegorek odprawił z kwitkiem dwóch Gruzinów – Nikę Shengelię (15:13) i Sabę Sulamanidze (15:10).

Rywale Polaków w I rundzie turnieju głównego: 
Jakub Ociński – William Deary (Wielka Brytania)
Mikołaj Grzegorek – Andras Szatmari (Węgry)

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password