Szermierka – PŚ: Jeden Zawrotniak, jedna walka, jedna porażka

Jeden reprezentant Polski Radosław Zawrotniak zakwalifikował się do dzisiejszego turnieju głównego szpadzistów, który w ramach Pucharu Świata odbył się w niemieckim Heidenheim. Niestety, Polak w pierwszej walce uległ Włochowi Enrico Garozzo i odpadł z rywalizacji. 

Jak pisaliśmy wczoraj, jeden z naszych najbardziej doświadczonych szpadzistów był najlepszy z dwunastki, która wybrała się do naszych zachodnich sąsiadów. Rywalem Zawrotniaka w walce o kolejną rundę był jednak jeden z najlepszych szermierzy na świecie – srebrny medalista olimpijski z Rio de Janeiro – Enrico Garozzo. Polak walczył ambitnie, ale skończyło się na porażce 10:15 i 54. miejscu.

Turniej wygrał dość niespodziewanie Japończyk Kazuyasu Minobe, pokonując w finale Ukraińca Bogdana Nikiszina 15:13. Na najniższym stopniu podium stanęli Włoch Gabriele Cimini i Rosjanin Vadim Anokhin. Ciekawostką jest fakt, że na ćwierćfinale turniej zakończyli aż trzej Koreańczycy.

Jutro w Heidenheim turniej drużynowy.

Wyniki:

1. Kazuyasu Minobe (Japonia)
2. Bogdan Nikiszian (Ukraina)
3. Gabriele Cimini (Włochy) i Vadim Anokhin (Rosja)

———————————————–

54. Radosław Zawrotniak – Polska
70. Jan Wenglarczyk – Polska
95. Tomasz Szczepanowski – Polska
117. Mateusz Nycz – Polska
126. Filip Broniszewski – Polska
141. Paweł Golec – Polska
163. Mateusz Antkiewicz – Polska
169. Seweryn Brzozowski – Polska
174. Karol Kostka – Polska
175. Bartosz Staszulonek – Polska
225. Daniel Marcol – Polska
Maciej Bielec – niesklasyfikowany

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password