Szermierka – PŚ: Jedna walka i po zawodach! Szpadziści przegrali z Estonią

Polscy szpadziści nie zwojowali dziś turnieju drużynowego w ramach Pucharu Świata, który odbywał się w niemieckim Heidenheim. Biało-czerwoni nie wygrali ani jednej walki, a najlepsi w Niemczech okazali się Włosi. 

Biało-czerwoni walczyli w składzie: Filip Broniszewski, Karol Kostka, Mateusz Nycz, Jan Wenglarczyk.  Biało-czerwoni rozpoczęli rywalizację od 1/32 finału i pojedynku z Estonią. Wydawało się, że jest to drużyna do pokonania dla reprezentantów Polski, którzy całkiem nieźle walczyli w walkach indywidualnych. Nic takiego jednak się nie stało. Rywale wygrali 45:36, ale w kolejnym pojedynku zostali rozgromieni przez Ukrainę, w stosunku 45:23.

Najlepsi okazali się dziś Włosi, którzy rozpoczęli od wygranej nad Białorusią 21:16, potem pokonali Amerykanów 26:16. W ćwierćfinale niewielką przeszkodę stanowiła dla nich Korea Południowa, nad którą zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego triumfowali 35:26. Niewiele punktów padło w półfinałowym spotkaniu z Chinami, gdzie Włosi wygrali 14:13. W finale Italia okazała się lepsza od polskich demonów turnieju indywidualnego, czyli Francuzów, wygrywając 45:40. W meczu o 3. miejsce Ukraina wygrała z Chinami 36:29.

Wyniki

1. Włochy
2. Francja
3. Ukraina
4. Chiny
===================
21. Polska

 

Radosław Kępys490 Posts

<p>Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów – od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password