Szermierka – PŚ: Jedna wygrana szpadzistów w Bernie

Nasi szpadziści nie osiągnęli sukcesów w pierwszych zawodach pucharu świata, rozegranych w Bernie. O eliminacjach pisaliśmy wczoraj, w dzisiejszym turnieju głównym dwaj Polacy uzbierali wspólnie jedną wygraną.

Jej autorem był Filip Broniszewski, który 13:10 pokonał w pierwszej rundzie Chińczyka Wang Zijie. W kolejnej już przegrał, choć trzeba przyznać, że po dobrej walce. Pokonał go Rosjanin Vadim Anokhin 15:12. Radosław Zawrotniak zakończył rywalizację już w 1/32 finału. Przegrał z Węgrem Peterem Somfai 9:15.

Skład półfinałów turnieju był dość zaskakujący. Japończyk Satoru Uyama pokonał Włocha Andreę Santarelliego 15:11, zaś Nikita Głazkow z Rosji okazał się lepszy od Ukraińca Bogdana Nikiszina w stosunku 15:13. W wielkim finale było nóstwo emocji, ostatecznie jednym jedynym trafieniem wygrał Głazkow. Dla 24-letniego szpadzisty było to pierwsze pucharowe podium w karierze, dla jego finałowego rywala drugie. Tylko Nikiszin w gronie medalistów może się poszczycić licznymi pucharowymi medalami – już cztery razy wygrywał w zawodach pucharowych.

Jutro w Bernie zawody drużynowe. W pierwszej rundzie Polacy powalczą z Izraelem i faworytem tego meczu nie będą.

Wyniki:
1. Nikita Głazkow (Rosja)
2. Satoru Uyama (Japonia)
3. Bogdan Nikiszin (Ukraina) i Andrea Santarelli (Włochy)
… 21. Filip Broniszewski, 49. Radosław Zawrotniak

Bartosz Szafran4767 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password