Szermierka – PŚ: Karol Kostka trzeci w „satelicie” w Oslo

Polski szpadzista Karol Kostka zajął trzecie miejsce w satelitarnych zawodach pucharu świata szpadzistów w Oslo. Pozostłym reprezentantom Polski nie udało się awansować do czołowej ósemki. Turniej zakończył się zwycięstwem Szweda Karla Harmenberga. 

Kostka już w fazie grupowej zasygnalizował wysoką formę, wygrywając pięć z sześciu walk. Dzięki temu miał wolny los w pierwszej rundzie, a w kolejnej do 5 rozgromił Norwega Caspera Bergha. Z kolejnym rywalem, Szwedem Linusem Islasem Flygare nie było już tak łatwo, Polak wygrał dwoma trafieniami. W ćwierćfinale nasz szpadzista pokonał 8:4 Fredricka Backera z Norwegii i zameldował się w czołowej czwórce. Rywalem w walce o finał był mistrz olimpijski z Londynu, Ruben Limardo Gascon. Wenezuelczyk zwyciężył raptem jednym trafieniem, ale dla Kostki oznaczało to koniec turnieju na najniższym stopniu podium. Ruben w finale uległ Szwedowi Karlowi Harmenbergowi 13:15.

Najbliżej czołowej ósemki z pozostałych Polaków walczących w Oslo był Filip Broniszewski. On także dobrze spisał się w grupach i do turnieju zasadniczego przystąpił w drugiej rundzie, pokonując w niej Mateusza Nycza 15:14. W 1/8 finału lepszy od naszego szpadzisty okazał się Fredrick Backer, ten sam, który w ćwierćfinale przegrał z Kostką. Broniszewski ostatecznie sklasyfikowany został na 9. miejscu.

Pozostali nasi szpadziści rywalizację kończyli w pierwszych dwóch rundach. Mowa tu o Danielu Marcolu, Aleksandrze Staszulonku, Sebastianie Majgierze, Konsatntynie Khadzhynov oraz Marcalu Basie, który zaimponował w fazie grupowej (drugie miejsce), jednak  1/16 finału przegrał ze Szwedem Erikiem Nilssonem. Komplet wyników znajdziecie TUTAJ

Bartosz Szafran4772 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password