Szermierka – PŚ: Kozaczuk siódma w Orleanie

Siódme miejsce szablistki Małgorzaty Kozaczuk w Orleanie to najlepszy rezultat naszych szermierzy w dzisiejszych zawodach Pucharu Świata. W sobotę w Orleanie walczyły szablistki, a w Bernie specjaliści od szabli.

Embed from Getty Images

Bardzo dobry występ w Orleanie zanotowała Małgorzata Kozaczuk. Polka, która wczoraj świetnie zaprezentowała się w kwalifikacjach, dziś zawody rozpoczęła od triumfu 15:12 nad Francuzką Sarą Noutchą, a w kolejnym pojedynku 15:8 wygrała z Alejandrą Benitez Romero z Wenezueli. Najlepszą walkę stoczyła Kozaczuk rundę później, gdzie 15:11 wyeliminowała najwyżej rozstawioną w turnieju, brązową medalistkę tegorocznych mistrzostw świata, Francuzkę Cecilię Berder. W ćwierćfinale Polka niezwykle ambitnie biła się z Włoszką Loretą Gulottą, jednak słaba końcówka pojedynku zaważyła na porażce 13:15. Kozaczuk ostatecznie została sklasyfikowana na wysokiej, siódmej pozycji.

Nie powiodło się pozostałym Polkom startującym w Tallinie. Sylwia Matuszak już w pierwszej rundzie przegrała 6:15 z Włoszką Loretą Gulottą. Z kolei Angelika Wątor na inaugurację wygrała 15:14 z Amerykanką Kamali Thompson, ale w kolejnym pojedynku uległa 9:15 Włoszce Roselli Gregorio.

W finale walczyły dwie Włoszki – pogromczyni Kozaczuk, Loreta Gulotta i Rossella Gregorio. Wygrała wysoko, 15:6 ta druga. Na najniższym stopniu podium stanęły Manon Brunet z Francji i Bianca Pascu z Rumunii.

Wyniki:
1. Rossella Gregorio (Włochy)
2. Loreta Gulotta (Włochy)
3. Bianca Pascu (Rumunia) i Manon Brunet (Francja)
5. Anna Marton (Węgry)
6. Irene Vecchi (Włochy)
7. Małgorzata Kozaczuk
8. Caroline Queroli (Francja)

26. Angelika Wątor
57. Sylwia Matuszak
65. Martyna Komisarczyk
81. Marta Mazurek
113. Matylda Ostojska
142. Michalina Kostrzewa
165. Gabriela Drygała

Słaby występ w Bernie zanotowali nasi szpadziści, którzy w liczbie trzech awansowali do turnieju głównego. Maciej Bielec już w pierwszej rundzie 10:15 przegrał z Kazachem Rusłanem Kurbanowem. Zwycięstwa nie udało się odnieść także Radosławowi Zawrotniakowi, który dość pechowo – 12:13 poległ z Rosjaninem Sergiejem Bidą. Sporą niespodziankę sprawił natomiast Jan Wenglarczyk, który przygodę z turniejem w Bernie rozpoczął od zwycięstwa nad szóstym zawodnikiem światowego rankingu, Koreańczykiem Youngjunem Kweonem 15:14. Polak nie poszedł niestety za ciosem i w kolejnym starciu przegrał 4:6 z Rosjaninem Wadimem Anochinem.

W czołowej czwórce turnieju znalazło się aż trzech Ukraińców. Pogodził ich ten czwarty, Koreańczyk Sangyoung Park, który w finale ograł Bogdana Nikiszina. Trzecie miejsce zajęli pokonani w półfinałach Wołodymir Stankiewicz i Igor Reizlin,

Wyniki
1. Sangyoung Park (Korea Południowa)
2. Bogdan Nikiszyn (Ukraina)
3. Wołodymir Stankiewicz (Ukraina), Igor Reizlin (Ukraina)
5. Andras Peterdi (Węgry)
6. Vadim Anokhin (Rosja)
7. Sergey Bida (Rosja)
8. Keisuke Sakamoto (Japonia)

32. Jan Wenglarczyk
38. Radosław Zawrotniak
56. Maciej Bielec
87. Damian Michalak
100. Karol Kostka
115. Daniel Marcol
126. Jan Sobiecki
153. Mateusz Nycz
190. Filip Broniszewski
202. Wojciech Kolańczyk
223. Bartosz Staszulnek
227. Paweł Golec

Mateusz Górecki2045 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password