Szermierka – PŚ: Kwalifikacje bez większych strat

Bez większych strat zakończyli eliminacje do turniejów głównych florecistki i szablista, rywalizujący w zawodach Pucharu Świata w St. Maur i Dakarze. W sumie z rywalizacji odpadły tylko dwie nasze panie. 

Dość odmłodzona kadra florecistek została wysłana do rywalizacji w St. Maur. Z racji wysokiego rankingu miejsce w głównej drabince od razu zapewnione miała Hanna Łyczbińska. Szybko dołączyła do niej Martyna Jelińska, która wygrała komplet walk w grupie i mogła już wracać do hotelu.

Pozostałe Polski walczyły dalej. I trzeba przyznać, że zrobiły to całkiem udanie. Marta Łyczbińska wygrała 15:8 z Węgierką Viktorią Mesteri, Natalia Głoębiowska 15:10 wygrała najpierw z Francuzką Tran, a następnie z Węgierką Golyą, Małgorzata Wojtkowiak 15:9 wyeliminowała Czeszkę Evę Hampel, a Julia Walczyk 15:12 uporała się z Constante Catarzi z Francji. Wymienione florecistki dzięki takim rozstrzygnięciom awansowały do turnieju głównego. Z zawodów odpadły tylko Maria Vetulani i Julia Chrzanowska.

Na puchar świata szablistów do Dakaru przyjechał tylko jeden Polak – Jakub Ociński. Z racji dość niewielkiej liczby zgłoszeń eliminacje do turnieju głównego były dość krótkie. Nasz zawodnik najpierw przeszedł przez fazę grupową, pokonując trzech z pięciu zawodników, a następnie w bezpośredniej walce 15:6 pokonał Algierczyka Anisa Mairi i w ten sposób znalazł się w głównej drabince zawodów.

Rywale Polaków w I rundzie: 
Marta Łyczbińska – Anita Blaze (Francja)
Małgorzata Wojtkowiak – Adelina Zagidullina (Rosja)
Martyna Jelińska – Leonie Ebert (Niemcy)
Natalia Gołębiowska – Kiefer Lee (USA)
Hanna Łyczbińska – Sara Tafel (USA)
Julia Walczyk – Eva Lacheray (Francja)

Jakub Ociński – Ilya Mokretcov (Kazachstan)

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password