Szermierka – PŚ: Nelip 9. w Tallinie

Niezły początek Ewy Nelip w nowym sezonie szermierczego Pucharu Świata. Nasza wicemistrzyni świata w szpadzie podczas zawodów w Tallinie zajęła dziewiąte miejsce. 

Nelip po sukcesie na Mistrzostwach Świata do pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Świata przystąpiła jako wiceliderka światowego rankingu szpadzistek. Wiemy już niestety, że po inauguracji w Tallinie Polka nie utrzyma tej lokaty.

28-letnia Polka zawody w stolicy Estonii rozpoczęła od triumfu 15:13 nad Szwajcarką Angelą Krieger, a w kolejnym starciu takim samym stosunkiem trafień pokonała Magdalenę Piekarską, która wcześniej 15:9 wygrała z Chinką Chengzi Xu. Niestety w 1/8 finału Nelip dość wyraźnie, 8:15 przegrała z Włoszką Marią Navarrią i uplasowała się ostatecznie na dziewiątej pozycji.

W pierwszej rundzie odpadła Barbara Rutz, która 8:15 poległa z Rosjanką Tatianą Andriuszyną. Nieco lepiej spisała się Kamila Pytka, która po pokonaniu Ukrainki Anfisy Poczkałowej 15:8, w drugiej rundzie doznała porażki 9:12 z jej rodaczką, Dżhoan Beżurą. Pozostałe biało-czerwone odpadły w kwalifikacjach. Zawody wygrała Navarria, zwyciężając w finale Rosjankę Tatianę Gudkową 15:12.

Wyniki:
1. Maria Mavarria (Włochy)
2. Tatiana Gudkowa (Rosja)
3. Julia Beljajewa (Estonia), Emese Szasz-Kovacs (Węgry)
5. Dżhoan Beżura (Ukraina)
6. Irina Ochotnikowa (Rosja)
7. Alena Komarowa (Rosja)
8. Laura Staehli (Szwajcaria)
9. Ewa Nelip

24. Magdalena Piekarska
28. Kamila Pytka
47. Barbara Rutz
70. Renata Knapik-Miazga
97. Martyna Swatowska
101. Danuta Dmowska Andrzejuk
107. Anna Mroszczak
123. Jagoda Zagała
146. Blanka Błach
167. Anna Polis
179. Aleksandra Zamachowska

Sukcesu nie odnieśli także polscy floreciści, którzy startowali dziś na zawodach Pucharu Świata w Kairze. Do głównej drabinki turnieju awansował tylko Andrzej Rządkowski, który po świetnych walkach grupowych, zapewnił sobie kwalifikację bez konieczności dalszych potyczek.

W zawodach głównych naszemu młodemu floreciście nie poszło jednak tak dobrze. Polak w pierwszej rundzie przegrał bowiem 13:15 z Ukraińcem Andrijem Pogrebniakiem i odpadł z dalszych zmagań. Na etapie kwalifikacji swoją przygodę z turniejem zakończyło sześciu pozostałych biało-czerwonych

Inaugurację sezonu floretowego wygrał reprezentujący Wielką Brytanię Richard Kruse, który rozbił Włocha Alessio Foconiego aż 15:5.

Wyniki:
1. Richard Kruse (Wielka Brytania)
2. Alessio Foconi (Włochy)
3. Ka Long Cheung (Honkong), Race Imboden (USA)
5. Alexander Massialas (USA)
6. Giorgio Avola (Włochy)
7. Andrea Cassara (Włochy)
8. Alexandre Sido (Francja)

46. Andrzej Rządkowski
69. Michał Janda
88. Bartosz Cegielski
96. Leszek Rajski
102. Michał Siess
126. Szymon Kozłowski
141. Krystian Gryglewski

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password