Szermierka – PŚ: Niemożliwe ćwierćfinały

Bez sukcesów rywalizowali dziś w indywidualnych zawodach Pucharu Świata polscy szermuerze. Ani szablistki w Orleania, ani szpadziści w Buenos Aires nie mogą sie pochwalić awansem choćby do ćwierćfinału zawodów.

Najbliżej awansu do ósemki była Aleksandra Socha. Dokładnie o jedno trafienie w walce z Włoszką Loretą Gulotto. Nasza najlepsza szablistka przegrała w 1/8 finału 14:15. Wcześniej w pokonanym polu pozostawiła Galey Cadlen z USA (15:7) i Hiszpankę Laię Vilę (15:6). W tym drugim pojedynku Socha niejako „pomściła” swoją młodszą koleżankę, Martę Pudę, która z Hiszpanką przegrała w pierwszej rundzie.

W pierwszej rundzie mieliśmy walkę między dwoma Polakami. Bogna Jóźwiak 15:13 pokonała Małgorzatę Kozaczuk, ale była to jedyna jej wygrana w turnieju głównym w Orleanie. W drugiej rundzie wyeliminowała popularną „Bodzię” Japonka Norika Tamura. Jedną walkę wygrała też Matylda Ostojska – jednym trafieniem zwyciężyła Renatę Katonę z Węgier. W kolejnej rundzie została jednak rozbita przez Francuzkę Margaux Rifkiss. Jeszcze bardziej wymowny jest wynik walki Angeliki Wątor z Irene Vecchci. Mistrzyni Igrzysk Europejskich z Baku odebrała od Włoszki solidną lekcję walki na szable – trafiła rywalkę… trzy razy.

Przyzwoicie zaprezentowała się za to Martyna Komisarczyk. Młodziutka szablistka w pierwszej rundzie pokonała do 10 Węgierkę Julię Mikulik. W kolejnej rundzie przegrała z rozstawioną z dwójką Koreanką Kim Jiyeon, ale faworytce postawiła trudne warunki i pozostawiła zdecydowanie lepsze wrażenie od niektórych swoich bardziej doświadczonych koleżanek.

Zawody wygrała Manon Brunet. Francuzka była dziś w kapitalnej formie, rywalki wręcz roznosiła – w finale pokonała Kim Jiyeon 15:7. Na najniższym stopniu podium stanęły dwie Japonki.

Wyniki:
1. Manon Brunet (Francja)
2. Kim Jiyeon (Korea Południowa)
3. Chika Aoki i Norika Tamura (obie Japonia)
… 11. Aleksandra Socha, 25. Martyna Komisarczyk, 30. Matylda ostojska, 31. Bogna Jóźwiak, 37. Małgorzata Kozaczuk, 42. Marta Puda, 55. Angelika Wątor

Dwie walki turnieju głównego wygrali polscy szpadziści w Buenos Aires. Weteran polskich plansz, Radosław Zawrotniak pokonał Jonathana Bonnaire z Francji 15:14, w kolejnej walce dwoma tylko trafieniami uległ rozstawionemu z dwójką Koreańczykowi Park Sangyoung. Miłą niespodziankę sprawil Kamil Kostka, wygrywając z doświadczonym i utytułownym Włochem paolo Pizzo 15:12. Niestety kolejny rywal zgasił marzenia młodego Polaka o odegraniu w Buenos istotnej roli. Kazach Dmitiy Alexanin wygrał 15:8. Trzeci z Polaków w turnieju głównym, Mateusz Nycz uległ w pierwszej rundzie Koreańczykowi Jeong Wonsik 10:15.

Wyniki:
1. Park Sangyoung (Korea Południowa)
2. Marco Fischera (Włochy)
3. Yannick Borel i Jean-Michel Lucenay (obaj Francja)
… 25. Radosław Zawrotniak, 30. Karol Kostka, 47. Mateusz Nycz

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password