Szermierka – PŚ: Niepowodzenie szablistów w Moskwie

Na koniec pucharowego sezonu szabliści i szablistki wybrali się na zawody Grand Prix w Moskwie. W eliminacjach męskiego turnieju wystąpiło dwóch Polaków. Walczyli bez powodzenia.

Już w fazie grupowej z turniejem pożegnał się Jakub Jaskot. Nasz szablista zanotował komplet porażek i zajął jedno z ostatnich miejsc w klasyfikacji generalnej turnieju.

Jakub Ociński, najlepszy obecnie polski szablista w grupie poradził sobie bardzo dobrze. Wygrał pięć z sześciu walk i w tej fazie sklasyfikowany został na 20. miejscu. Dzięki temu w eliminacjach bezpośrednich w I rundzie miał wolny los. W drugiej jednak wyraźnie uległ 11:15 Rosjaninowi Ilyi Seminowi

W turnieju kobiet zobaczymy tylko jedną Polkę Małgorzatę Kozaczuk. Nasza szablistka będzie zwolniona z eliminacji z racji wysokiego rankingu FIE (16. miejsce). Turniej zasadniczy pań zaplanowano na niedzielę.

Bartosz Szafran4743 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>