Szermierka – PŚ: Niezłe eliminacje florecistów

Pięciu florecistów awansowało do głównej drabinki zawodów Pucharu Świata w Tokio. O triumf w zawodach tej samej rangi w chińskim Suzhou powalczą natomiast dwie polskie szpadzistki.

Z siemiu polskich florecistów do turnieju głównego zawodów w Tokio awansowało pięciu. Dwóch z nich, a mianowicie bracia Piotr i Michał Janda uczyniło to bardzo szybko. Piotr w eliminacjach grupowych wygrał pięć z sześciu walk, zaś Michał odniósł komplet zwycięstw i tym sposobem obaj znaleźli się w głównej drabince. Wkrótce dołączyli do nich Leszek Rajski, który w eliminacjach bezpośrednich 15:11 pokonał Brazylijczyka Guilherme Toldo, Andrzej Rządkowski po zwycięstwie 15:6 nad Howie Chanem z Hongkongu oraz Michał Siess, który 15:9 wygrał z Japończykiem Keitą Michiwaki. Odpadli Jakub Surwiłło i Ludwik de Bazelaire.

Rywale Polaków w I rundzie: 
Piotr Janda – Mark Perelmann (Niemcy)
Michał Janda – Michał Siess
Leszek Rajski – Enzo Lefort (Francja)
Andrzej Rządkowski – Toshiya Saito (Japonia)

Mniej udanie w eliminacjach pucharu świata w Suzhou zanotowały szpadzistki. Renata Knapik-Miazga dzięki wysokiemu rozstawieniu nie musiała przystępować do kwalifikacji. Przez nie udało się przebrnąć jedynie Magdalenie Piekarskiej, która w grupie wygrała 4 z 6 walk, a w eliminacjach bezpośrednich pokonała 15:12 Japonkę Komatę oraz Barbarze Rutz, która po wygraniu czterech walk grupowych, odesłała z kwitkiem Kanadyjkę Mark-Larkin (15:6). Z zawodami na etapie eliminacji pożegnały się Ewa Nelip, Kamila Pytka oraz Aleksandra Zamachowska.

Rywale Polek w I rundzie:
Barbara Rutz – Alexandra Ndolo (Niemcy)
Magdalena Piekarska – Leonora McKinnon (Kanada)
Renata Knapik-Miazga – Valentina Lushina (Rosja)

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password