Szermierka – PŚ: Ósme miejsce florecistów w Paryżu

Dobre, ósme miejsce zajęła drużyna polskich florecistów w zawodach drużynowego Pucharu Świata rozegranych w Paryżu. Polacy walczyli w składzie: Andrzej Rządkowski, Michał Siess, Leszek Rajski. Triumfowali 

Polacy zaczęli turniej od starcia w 1/16 finału z Belgami. Prowadzili od pierwszej do ostatniej walki, wygrywając ostatecznie 45:37. W kolejnym meczu nasza trójka niespodziewanie wysoko i łatwo uporała się z Niemcami, w czym szczególny udział miał Leszek Rajski. Dzięki temu Polacy znaleźli się w czołowej ósemce turnieju.

W ćwierćfinale dobra passa naszych florecistów się skończyła, bo Amerykanie mocno pokazali nam miejsce w szyku. Alexander Massialas, Race Imboden i Milses Chamley-Watson wygrali 45:30, skazując nas na walkę o miejsca 5-8. I tu niestety Rajski i spółka sobie nie poradzili. Najpierw przegrali 34:45, a w meczu o siódme miejsce, po wyrównanym meczu z Ukraińcami 41:45

W półfinałach Amerykanie rozgromili 45:25 Koreę Południową, a Włosi po bardzo wyrównanym meczu okazali się minimalnie lepsi od Francuzów. W meczu o trzecie miejsce Francuzi wręcz zmietli Koreańczyków, wygrywając do 19. W wielkim finale będący w genialnej dyspozycji Amerykanie wygrali z Włochami 45:36.

Wyniki:
1. USA
2. Włochy
3. Francja
4. Korea Południowa
5. Rosja
6. Japonia
7. Ukraina
8. Polska

Bartosz Szafran4863 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password