Szermierka – PŚ: Pięć florecistek w turnieju głównym

Pięć polskich florecistek awansowało do turnieju głównego zawodów szermierczego Pucharu Świata w chińskim Szanghaju. Z rywalizacją pożegnały się natomiast trzy nasze reprezentantki.

W walkach grupowych najlepiej poradziły sobie Hanna Łyczbińska, która doznała tylko jednej porażki – z Japonką Miyawaki, Marika Chrzanowska, która musiała uznać wyższość jedynie Rosjanki Tripapiny oraz Martyna Jelińska, która poległa jedynie z Rosjanką Samsonową. Biało-czerwone odniosły zatem po pięć zwycięstw, ale taki bilans bezpośredni awans do głównej drabinki dał tylko Chrzanowskiej, która mogła popisać się bardzo dobrym bilansem trafień. Dwie walki w grupie wygrała Katarzyna Lachman, trzykrotnie zwycięskie schodziły z planszy Julia Walczyk, Julia Chrzanowska i Marta Łyczbińska, a cztery triumfy zanotowała Martyna Synoradzka. Lachman już na tym etapie została wyeliminowana z dalszej rywalizacji.

W walkach bezpośrednich o miejsce w głównych zawodach dobrą formę potwierdziły te z Polek, które najlepiej poradziły sobie w grupach. Jelińska aż 15:3 rozgromiła Francuzkę Astrid Rapaud, a Łyczbińska 15:7 pokonała Koreankę Areum Han. Do zakwalifikowanych zawodniczek dołączyła jeszcze Martyna Synoradzka po zwycięstwie 15:8 nad Chinką Mengxu X i Julia Chrzanowska, która wygrała 15:13 z Japonką Sumire Tsuji.

Z rywalkami nie poradziły sobie pozostałe biało-czerwone. Julia Walczyk przegrała 12:15 z Hsin Chen z Tajwanu, zaś Marta Łyczbińska pechowo, 14:15 uległa Francuzce Julie Mienville.

Rywalki Polek w I rundzie turnieju głównego: 
Marika Chrzanowska – Bingbing Chen (Chiny)
Martyna Jelińska – Komaki Kikuchi (Japonia)
Martyna Synoradzka – Jiaxin Huang (Chiny)
Hanna Łyczbińska -Shi Yun (Chiny)
Julia Chrzanowska – Eleanor Harvey (Kanada)

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password