Szermierka – PŚ: Pięć szablistek walczy dalej

Pięć polskich szablistek awansowało do turnieju głównego zawodów Pucharu Świata w Baltimore. W tym gronie znalazła się m.in. Aleksandra Socha. 

W walkach grupowych rewelacyjnie poradziła sobie Marta Puda, która nie przegrała żadnej walki i bezpośrednio awansowała do turnieju głównego. To samo udało się osiągnąć Karolinie Kalecie, która jednak raz schodziła z planszy pokonana.

Dobrze w swoim drugim starcie po przerwie macierzyńskiej spisała się Aleksandra Socha, która po pokonaniu Koreanki Kim 15:10 i Kanadyjki Ponich 15:6 awansowała do turnieju głównego. Sztuka ta udała się także Karolinie Cieślar, której potrzebne było jedynie zwycięstwo 15:13 nad Niemką Kusian. Małgorzata Kozaczuk w jedynym i decydującym pojedynku wygrała natomiast 15:6 z Amerykanką Sydney Hirsch.

Pozostałe Polki nie przebrnęły eliminacji. Martyna Komisarczyk w pierwszej rundzie przegrała 14:15 z Azerką Sevil Bunyatovą, podobnie jak Patrycja Palczyńska, która nie sprostała Koreance Hong (11:15). Katarzyna Kędziora w drugiej rundzie uległa 11:15 Francuzce Vongsavady, a Bogna Jóźwiak w tej samej fazie uległa Zarze Moss z USA 6:15. Sylwia Matuszak natomiast w decydującej potyczce przegrała 7:15 z reprezentantką Kolumbii – Jessicą Morales

Rywalki Polek w I rundzie:
Karolina Kaleta – Saoussen Boudiaf (Francja)
Marta Puda – Hengyu Yang (Chiny)
Małgorzata Kozaczuk – Julija Bakastowa (Ukraina)
Aleksandra Socha – Jiyeon Kim (Korea Południowa)
Karolina Cieślar – Chiara Mormile (Włochy)

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password