Szermierka – PŚ: Piekarska i Knapik-Miazga na podium w Suzhou

Już od jakiegoś czasu najwięcej radości polskim kibicom szermierki dawały szpadzistki. Dziś znów mamy powody do świętowania – Magdalena Piekarska i Renata Knapik-Miazga stanęły obok siebie na najniższym stopniu podium zawodów Pucharu Świata w chińskim Suzhou!

Wczorajsze eliminacje pokazały, że polskie szpadzistki dobrze czują się w Suzhou, ale dzisiejsze zawody przebiegły dla biało-czerwonych wręcz koncertowo. Wspaniale od pierwszej rundy walczyła Renata Knapik-Miazga, gromiąc w kolejnych starciach Włoszkę Alice Clerici 15:9, mistrzynię świata z 2013 roku, Estonkę Julię Bieljajewą 15:7, Japonkę Ayakę Awę Shimook 15:8 oraz Rosjankę Aizanat Murtazajewą 15:4. W ten sposób Knapik-Miazga zameldowała się w najlepszej czwórce zawodów.

Po przeciwnej stronie drabinki zaskakująco dobrze radziła sobie natomiast Magdalena Piekarska, która w pierwszej rundzie 15:9 pokonała reprezentacyjną koleżankę – Annę Mroszczak. W kolejnych potyczkach gorsze od wicemistrzyni świata z 2010 roku okazywały się Niemka Alexandra Ndolo (15:12), Koreanka Hyewon Lee (14:14) oraz Ukrainka Ksenia Pantelejwa (15:14). Piekarska tym samym przełamała passę bardzo słabych występów w zawodach Pucharu Świata i po raz pierwszy od 2012 roku znalazła się w strefie medalowej.

W półfinałach Polkom zabrakło chyba pary. Piekarska gładko, 4:15 przegrała z Chinką Yiwen Sun, natomiast Knapik-Miazga 9:15 uległa Brazylijce Nathalie Mollehausen. Tym samym nasze szpadzistki wespół stanęły na najniższym stopniu podium zawodów w Suzhou.