Szermierka – PŚ: Piekarska i Knapik-Miazga na podium w Suzhou

Już od jakiegoś czasu najwięcej radości polskim kibicom szermierki dawały szpadzistki. Dziś znów mamy powody do świętowania – Magdalena Piekarska i Renata Knapik-Miazga stanęły obok siebie na najniższym stopniu podium zawodów Pucharu Świata w chińskim Suzhou!

Wczorajsze eliminacje pokazały, że polskie szpadzistki dobrze czują się w Suzhou, ale dzisiejsze zawody przebiegły dla biało-czerwonych wręcz koncertowo. Wspaniale od pierwszej rundy walczyła Renata Knapik-Miazga, gromiąc w kolejnych starciach Włoszkę Alice Clerici 15:9, mistrzynię świata z 2013 roku, Estonkę Julię Bieljajewą 15:7, Japonkę Ayakę Awę Shimook 15:8 oraz Rosjankę Aizanat Murtazajewą 15:4. W ten sposób Knapik-Miazga zameldowała się w najlepszej czwórce zawodów.

Po przeciwnej stronie drabinki zaskakująco dobrze radziła sobie natomiast Magdalena Piekarska, która w pierwszej rundzie 15:9 pokonała reprezentacyjną koleżankę – Annę Mroszczak. W kolejnych potyczkach gorsze od wicemistrzyni świata z 2010 roku okazywały się Niemka Alexandra Ndolo (15:12), Koreanka Hyewon Lee (14:14) oraz Ukrainka Ksenia Pantelejwa (15:14). Piekarska tym samym przełamała passę bardzo słabych występów w zawodach Pucharu Świata i po raz pierwszy od 2012 roku znalazła się w strefie medalowej.

W półfinałach Polkom zabrakło chyba pary. Piekarska gładko, 4:15 przegrała z Chinką Yiwen Sun, natomiast Knapik-Miazga 9:15 uległa Brazylijce Nathalie Mollehausen. Tym samym nasze szpadzistki wespół stanęły na najniższym stopniu podium zawodów w Suzhou.

Wyniki:
1. Yiwen Sun (Chiny)
2. Nathalie Moellhausen (Brazylia)
3. Magdalena Piekarska, Renata Knapik-Miazga
5. Emese Szasz-Kovacs (Węgry)
6. Ksenija Pantelejewa (Ukraina)
7. Hyein Lee (Korea Południowa)
8. Aizat Murtazajewa (Rosja)

18. Ewa Nelip
30. Aleksandra Zamachowska
32. Barbara Rutz
48. Anna Mroszczak
58. Danuta Dmowska-Andrzejuk
63. Magdalena Pawłowska
97. Kamila Pytka
135. Martyna Swatowska


W Tokio rywalizowali natomiast floreciści w tym nasz jedynak, Michał Janda, który jako jedyny przeszedł przez wczorajsze eliminacje. Niestety przygoda Polaka z Japonią nie trwała długo – Janda już w pierwszej rundzie przegrał 9:15 z Koreańczykiem Taegyu Ha.

Zawody wygrał Francuz Erwann Le Pechoux pokonując w finale Włocha Adreę Cassarę 15:14. Podium uzupełnili inny florecista z Italii – Edoardo Luperi oraz Amerykanin Gerek Meinhardt.

Wyniki:
1. Erwann Le Pechoux (Francja)
2. Andrea Cassara (Włochy)
3. Edoardo Luperi (Włochy), Gerek Meinhardt (USA)
5. Enzo Lefort (Francja)
6. Takahiro Shikine (Japonia)
7. Damiano Rosatelli (Włochy)
8. Nicholas Edward Choi (Hongkong)

59. Michał Janda
70. Leszek Rajski
73. Jakub Surwiłło
97. Andrzej Rządkowski
134. Michał Siess
140. Krystian Gryglewski

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password