Szermierka – PŚ: Polki bez sukcesów w Szanghaju

W ten weekend szermiercza karuzela przeniosła się do Szanghaju i Madrytu. W pierwszym z turniejów liczyliśmy na dobry wynik przynajmniej jednej z pięciu zawodniczek, które przebrnęły kwalifikacje. Jedna wygrana walka to jednak zdecydowanie za mało. 

Jak pisaliśmy wczoraj, eliminacje w Szanghaju przeszło pięć florecistek. Tylko jedna z nich poległa dzisiaj w pierwszej walce. Julia Chrzanowska przegrała 8:9 z Eleanor Harvey z Kanady. Nie może jednak cieszyć, że cztery pozostałe nasze zawodniczki wygrały tylko jedną walkę. Marika Chrzanowska najpierw 15:7 pokonała Chinkę Bingbin Chen, ale potem przegrała z Amerykanką Nicole Ross 10:15. Taki sam dorobek zebrała Martyna Jelińska, pokonując najpierw Komaki Kikuchi 15:9, ale potem bardzo wyraźnie przegrywając z Francuzką Ysaorą Thibus 4:15. I w końcu Marta Synoradzka, która z trzech wymienionych była najbliżej tego, żeby znaleźć się w kolejnej rundzie. Po zwycięstwie nad Chinką Jiaxin Huang 15:4, przyszła porażka decydującym trafieniem z Sook Hee Jeon z Korei Południowej. Została jeszcze na placu boju Hanna Łyczbińska, ale i ona spisała się dziś poniżej oczekiwań. Zwycięstwo z Chinką Shi Yun 15:11 zapoczątkowało zmagania Polki w głównym turnieju, ale potem została ona – jednym trafieniem zatrzymana przez pogromczynię Julii Chrzanowskiej – Eleanor Harvey.

Mimo, że zawody odbywały się w Szanghaju, półfinał w całości zajęły florecistki europejskie. Włoszka Martina Batini wygrała z Rosjanką Swietłaną Tripapiną 15:10, a inna reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów Inna Deriglazowa rozgromiła 15:5 Francuzkę Ysoarę Thibus. W finale lepsza okazała się jednak Batini, wygrywając jednym trafieniem – 15:14.

Wyniki:
1. Martina Batini (Włochy)
2. Inna Deriglazowa (Rosja)
3.  Ysoara Thibus (Francja) i Swietłana Tripapina (Rosja)
================================================
22. Marika Chrzanowska
25. Martyna Jelińska
26. Hanna Łyczbińska
31. Martyna Synoradzka
59. Julia Chrzanowska
78. Julia Walczyk
81. Marta Łyczbińska
105. Katarzyna Lachman

W Szanghaju odbyły się także eliminacje turnieju florecistów. Do turnieju głównego przebili się Michał Siess, Piotr Janda i Leszek Rajski. Odpadli natomiast Jakub Surwiłło, choć bardzo dobrze radził sobie w eliminacjach grupowych oraz Michał Janda.

Radosław Kępys524 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password