Szermierka – PŚ: Polki nie zachwyciły w Bogocie

Słaby start w zawodach szermierczego Pucharu Świata w kolumbijskiej Bogocie zanotowały polskie szpadzistki. W turnieju głównym walkę udało się wygrać tylko Magdalenie Piekarskiej.

Po wczorajszych eliminacjach apetyty na sukces w turnieju głównym były dość wysokie. Ostatecznie występ biało-czerwonych w Bogocie zakończył się sporym niewypałem.

Walkę w głównej drabince udało się wygrać jedynie Magdalenie Piekarskiej, która 15:8 pokonała Kolumbijkę Dainę Rodriguez. Niestety w kolejnej rundzie popularna Pieksa 12:15 poległa z Ukrainką Ołeną Krywycką. Kamila Pytka w pierwszej rundzie 8:15 przegrała z Francuzką Auriane Mallo, Renata Knapik-Miazga jednym trafieniem, 12:13 uległa Chince Yuexin Shi, natomiast Martyna Swatowska nie sprostała Włoszce Marze Navarii, przegrywając 10:15.

Równolegle z zawodami pań odbyła się także rywalizacja szpadzistów. Niestety w zawodach nie oglądaliśmy żadnego z naszych reprezentantów.

Finał pań przebiegł pod dyktando Węgierki Emese Szasz-Kovacs, która w decydującej potyczce 15:13 pokonała rewelacyjną Vivian Man Wai Kong z Hongkongu. Triumfatorem turnieju mężczyzn, po zwycięstwie w finale 7:3 z Włochem Marco Ficherą, okazał się Ukrainiec Bogdan Nikiszyn.

Szpada K:
1. Emese Szasz-Kovasc (Węgry)
2. Vivian Man Wai Kong (Hongkong)
3. Shin a Lam (Korea Południowa), Alberta Santuccio (Włochy)
5. Tatiana Logunowa (Rosja)
6. Injeong Choi (Korea Południowa)
7. Chengzi Xu (Chiny)
8. Giulia Rizzi (Włochy)

22. Magdalena Piekarska, 34. Renata Knapik-Miazga, 36. Martyna Swatowska, 52. Kamila Pytka, 72. Danuta Dmowska-Andrzejuk

Szpada M:
1. Bogdan Nikiszyn (Ukraina)
2. Marco Fichera (Włochy)
3. Edoardo Munzone (Włochy), Kyoungdoo Park (Korea Południowa)
5. Enrico Garozzo (Włochy)
6. Jinsun Jung (Korea Południowa)
7. Paweł Szukow (Rosja)
8. Paolo Pizzo (Włochy)

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password