Szermierka – PŚ: Polki piąte w Algierze

Polskie florecistki zajęły piąte miejsce w zawodach Pucharu Świata w Algierze. Z triumfu mogły cieszyć się Włoszki.

Nasza odmłodzona drużyna w dzisiejszej rywalizacji zaprezentowała się z całkiem niezłej strony. W pierwszej rundzie Julia Walczyk, Marta Łyczbińska oraz siostry Julia i Marika Chrzanowskie w stosunku 45:33 pokonały Kanadyjki. Niestety w ćwierćfinale biało-czerwone trafiły na najwyżej rozstawione Rosjanki i przegrały dość wyraźnie, 35:45.

W rywalizacji o miejsca 5-8 porażek już nie doświadczyliśmy. Rozgromienie Japonek 45:28 i nerwowy triumf nad Węgierkami 31:30 dał Polkom niezłe, piąte miejsce w dzisiejszych zawodach.

Najlepsze w Algierze okazały się Włoszki, które w finale 45:35 pokonały w Rosjanki. Na najniższym stopniu podium stanęły Francuzki.

Wyniki:
1. Włochy
2. Rosja
3. Francja
4. USA
5. Polska
6. Węgry
7. Korea Południowa
8. Japonia

Mateusz Górecki1995 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password