Szermierka – PŚ: Polska siódemka bez sukcesów w St-Maur

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Siódemka polskich florecistek startowała w turnieju głównym turnieju szermierczego Pucharu Świata we francuskim St-Maur. Zazwyczaj szczęśliwa liczba dziś się taką nie okazała, bo biało-czerwone pożegnały się z turniejem już przed ćwierćfinałami. Najlepszą z naszych zawodniczek okazała się Martyna Jelińska, zajmując 12. pozycję.

Trudno pamiętać wszystkie opisywane przez nas zawody, ale trzeba szczerze przyznać, że powrót do zawodów, w których siedem polskich florecistek walczyło w turnieju głównym byłby bardzo długim i trudnym procesem. Dziś jednak we francuskim St-Maur tyle reprezentantek Polski mogliśmy obserwować w turnieju głównym. Pod względem liczbowym Polki były czwartą ex quo z USA najliczniej obsadzoną nacją po Rosjankach i Włoszkach (11 reprezentantek) oraz Francuzkach (8 reprezentantek).

Odchodząc od statystyki i wracając do względów czysto sportowych, już po pierwszych walkach dnia nasze zapędy musieliśmy trochę ostudzić. Jako jedyne z tarczą wyszły ze swoich pierwszych starć Martyna Jelińska, która wygrała z Amerykanką Jacqueline Dubrovich 15:11 i Hanna Łyczbińska, po wygranej z Rosjanką Anastasią Ivanovą 15:13. Pierwsza z naszych reprezentantek poszła za ciosem i w kolejnym boju pokonała Rosjankę Innę Deriglazovą 15:13, by w walce o ćwierćfinał przegrać z Węgierką Aidą Mohamed. Hanna Łyczbińska po pierwszym zwycięstwie musiała niestety uznać wyższość Koreanki Yeaseul Jang w stosunku 10:13.

Już w pierwszych walkach sposobów na reprezentantki Korei Południowej nie znalazły też Julia Chrzanowska (z Song Oh Chae 12:15) i Martyna Synoradzka (z jedną z najlepszych florecistek na świecie Hee Sook Jeon 9:10). Trudną przeciwniczkę na początek zmagań miała też Marika Chrzanowska, która przegrała z Włoszką Camillą Mancini 9:15. Niespodziewaną porażkę na inaugurację głównych zawodów poniosła też Marta Łyczbińska, przegrywając z jedyną  Kolumbijką w stawce Saskią Lorettą Garcią 11:15. Przegrała też Julia Walczyk (11:15 z Jeromine Mpah-Njangą z Francji).

Turniej zdominowały reprezentantki Korei Południowej, które – jak wyżej napisaliśmy – dały się też we znaki Polkom. Na pierwszym miejscu zawody skończyła Hyo Jin Hong, po wygran ej w finale z Włoszką Alice Volpi 15:13. Na trzecim miejscu uplasowała się inna Koreanka Song Oh Chae, a także reprezentantka Rosji – Swietłana Tripapina.

Wyniki:

1. Hyo Jin Hong – Korea Południowa
2. Alice Volpi – Włochy
3. Song Oh Chae – Korea Południowa i Swietłana Tripapina (Rosja)
1

=====================================================

12. Martyna Jelińska – Polska
25. Hanna Łyczbińska – Polska
38. Julia Walczyk – Polska
43. Julia Chrzanowska – Polska
48. Marta Łyczbińska – Polska
55. Marika Chrzanowska – Polska
56. Martyna Synoradzka – Polska
123. Beata Żurowska – Polska
129. Marta Vetulani – Polska

 

Radosław Kępys524 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password