Szermierka – PŚ: Porażka Kozaczuk w Moskwie, znamy skład Polski na ME

Małgorzata Kozaczuk nie powalczyła sobie zbyt długo w turnieju Grand Prix szablistek w Moskwie. Porażka w pierwszej rundzie dała jej 33. miejsce. Polski Związek Szermierczy ogłosił skład na mistrzostwa Europy w Tbilisi.

Małgorzata Kozaczuk w Moskwie wyszła na planszę tylko raz, bo była zwolniona z eliminacji. Dość niespodziewanie najwyżej obecnie notowana polska szablistka przegrała jednym trafieniem z Białorusinką Paliną Kaspiarowicz i sklasyfikowana została na 33. miejscu. Innych Polek w stolicy Rosji nie było. Ostatni turniej tego sezonu wygrała Charlotte Lembach. Francuzka w finale pokonała Węgierkę Annę Marton 15:10. Na najniższym stopniu podium stanęły Bianca Pascu z Rumunii i Caroline Queroli.

W turnieju szablistów triumfował Włoch Luca Curatoli, pokonując w finale Koreańczyk Gu Bongila. Brązowe medale wywalczyli Aron Szilagyi z Węgier i Junghwan Kim z Korei. Jakub Jaskot i Jakub Ociński jak pisaliśmy w piątek odpadli w eliminacjach.

Tymczasem Polski Związek Szermierczy ogłosił skład na mistrzostwa Europy, które odbędą się w Tbilisi w dniach 12-17 czerwca. Oto wybrańcy:

floret kobiet: Hanna Łyczbińska, Julia Walczyk, Martyna Jelińska, Marta Łyczbińska
floret mężczyzn: Piotr Janda, Leszek rajski, Andrzej Rządkowski, Michał Siess
szabla kobiet: Małgorzata Kozaczuk, Marta puda, Katarzyna Kędziora, Martyna Komisarczyk
szabla mężczyzn: Jakub Ociński, Mikołaj Grzegorek, Krzysztof Kaczkowski, Jakub Jaskot
szpada kobiet: Renata Knapik-Miazga, Ewa Nelip, Magdalena Piekarska, Barbara Rutz
szpada mężczyzn: Karol Kostka, Radosław Zawrotniak (indywidualnie), Filip Broniszewski, Mateusz Nycz, Daniel Marcol (drużynowy)

Bartosz Szafran4744 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>