Szermierka – PŚ: Renata Knapik-Miazga trzecia w Tallinie!

Po wczorajszych eliminacjach nie byliśmy w najlepszych nastrojach, ale dziś Renata Knapik-Miazga dała na wiele powodów do radości. Nasza najlepsza szpadzistka w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Świata zajęła trzecie miejsce!

Renata Knapik-Miazga walczyła dziś naprawdę świetnie, jej miejsce na podium z całą pewnością nie jest dziełem przypadku. W pierwszej rundzie pokonała 15:13 Brytyjkę Beatę Christmann. W kolejnej walce zmierzyła się z wysoko notowaną Włoszką Rosselą Fiamingo i po bardzo emocjonującej walce zdołała wygrać jednym trafieniem – 14:13. Tymczasem równie dobrze poczynała sobie Ewa Nelip, która wyeliminowała Francuzkę Coraline Vitalis (15:13) i Amerykankę Katherine Holmes 13:12. Los zetknął obie Polki w walce 1/8 finału. Zdecydowanie lepsza okazała się w niej Knapik-Miazga, zwyciężając swoją młodszą koleżankę 15:7.

W doborowej ósemce ćwierćfinalistek obok Polki znalazły się dwie Rosjanki (Tatiana Logunowa, Violetta Kolobowa), Nathalie Moellhausen z Brazyli, Ukrainka Dzhoan Bezhura, Giulia Rizzi z Włoch, reprezentantka Estonii Irina Embrich oraz znakomita Koreanka Sin A Lam. I właśnie z tą ostatnią przyszło Renacie walczyć o podium. Knapik-Miazga zaprezentowała się kapitalnie, nie dając rywalce najmniejszych szans, pozwalając się jej trafić tylko siedem razy. W półfinale nie było już niestety tak pięknie – z Kołobową Polka już sobie nie poradziła, przegrywając 11:15. Turniej ostatecznie wygrała Logunowa, pokonując w finale ze swoją koleżanką 9:8. Obok Polki na najniższym stopniu podium stanęła Embrich.

Knapik-Miazga powoli zaczyna dołączać do światowej czołówki. Brązowy medal mistrzostw Europy, teraz trzecie miejsce w Tallinie, pokonanie dwóch naprawdę wysoko notowanych rywalek – wszystko to pozwala z optymizmem patrzeć na dalszy rozwój kariery Renaty. Pozostałe Polki Tallina nie zawojowały. Martyna Swatowska w pierwszej rundzie wyeliminowała Blankę Błach, ale potem przegrała z Włoszką Giulią Rizzi O porażkach w eliminacjach pisaliśmy wczoraj, dziś w turnieju głównym były jeszcze Kamila Pytka i Aleksandra Zamachowska, ale obie przegrały swoje pierwsze walki.

Wyniki:
1. Tatiana Logunowa (Rosja)
2. Violetta Kołobowa (Rosja)
3. Renata Knapik-Miazga (Polska) i Irina Embrich (Estonia)

13. Ewa Nelip
22. Martyna Swatowska
38. Kamila Pytka
49. Aleksandra Zamachowska
50. Blanka Błach

Bartosz Szafran4773 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password