Szermierka – PŚ: Siess pozytywnie zaskoczył

Tylko trzech naszych florecistów oglądaliśmy w turnieju głównym zawodów Grand Prix w Turynie. Trzeba jednak przyznać, że każdy z nich zanotował w nich mały sukces, a najlepiej spisał się Michał Siess, dochodząc do najlepszej „szesnastki”.

Embed from Getty Images

W ostatnich czasach floreciści nie rozpieszczali nas dobrymi rezultatami w zawodach rangi Pucharu Świata. W Turynie trzech naszych zawodników spisało się jednak co najmniej przyzwoicie. Optymizmem powiało już w pierwszej rundzie, w której wszyscy nasi zawodnicy pokonali wysoko rozstawionych rywali. Andrzej Rządkowski 15:14 pokonał Włocha Giorgio Avolę, Michał Janda 15:10 wygrał z Rosjaninem Dmitrijem Żerebczenko, zaś Michał Siess 15:13 zwyciężył Japończyka Toshiyę Saito.

I to właśnie Siess był autorem najlepszego wyniku spośród całej naszej reprezentacji, bowiem w kolejnym starciu wynikiem 15:12 wyeliminował Koreańczyka Juna Heo, awansując w ten sposób do czołowej „szesnastki”. Niestety w walce o ćwierćfinał 23-letni Polak nieznacznie, 13:15 uległ Brytyjczykowi Richardowi Kruse. Rządkowski w drugiej rundzie 9:15 przegrał z Czechem Alexandrem Choupenitchem, zaś Janda 11:15 poległ z Włochem Valerio Aspromonte.

W finale Amerykanin Alexander Massialas po bardzo ciekawym widowisku pokonał 15:13 Rosjanina Timura Safina. Podium uzupełnili Włoch Alessio Foconi i Francuz Enzo Lefort.

Wyniki:
1. Alexander Massialas (USA)
2. Timur Safin (Rosja)
3. Alessio Foconi (Włochy), Enzo Lefort (Francja)
5. Danielle Garozzo (Włochy)
6. Richard Kruse (Wielka Brytania)
7. Erwann Le Pechoux (Francja)
8. Valerio Aspromonte (Włochy)

16. Michał Siess
31. Michał Janda, Andrzej Rządkowski
86. Krystian Gryglewski
98. Leszek Rajski
152. Bartosz Cegielski
154. Paweł Szumielewicz
169. Jakub Surwiłło

Bardzo słabo zaprezentowała się natomiast drużyna szablistów, rywalizująca w zawodach Pucharu Świata w Gyor. Polacy już na inaugurację polegli z Hongkongiem 33:45 i zajęli ostatecznie 18. miejsce, razem z drużynami Turcji, Kolumbii, Hiszpanii, Bułgarii, Arabii Saudyjskiej, Australii i Uzbekistanu. Triumfowali Koreańczycy.

Wyniki:
1. Korea Południowa
2. Włochy
3. Węgry
4. Rosja
5. Francja
6. Niemcy
7. Iran
8. USA

18. Polska

Mateusz Górecki2020 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password