Szermierka – PŚ: Polskie drużyny poza ćwierćfinałami

Dziesiąte miejsce szpadzistek i jedenaste florecistów to dorobek polskich drużyn startujących w niedzielę w zawodach szermierczego Pucharu Świata. 

Szpadzistki, brązowe medalistki ostatnich mistrzostw świata, w pierwszej rundzie z racji wysokiego rozstawienia miały wolny los. W drugiej trafiły na mocną ekipę Węgier i po dość wyrównanej walce przegrały niestety 37:42. W kolejnych potyczkach biało-czerwone rozgromiły Szwedki 45:26 i wygrały z Rumunią 40:37. W boju o dziewiątą lokatę Ewa Nelip i spółka nie sprostały jednak Amerykankom i po porażce 37:38 uplasowały się ostatecznie na dziesiątym miejscu.

Zawody nieco nieoczekiwanie wygrały Francuzki, które w finale pokonały ekipę Włoch 43:39. Na najniższym stopniu podium stanęły Niemki.

Wyniki:
1. Francja
2. Włochy
3. Chiny
4. Niemcy
5. Estonia
6. Rosja
7. Ukraina
8. Węgry

10. Polska

Nie powiodło się także naszym florecistom, którzy rywalizowali w Kairze. Michał Siess, Michał Janda i Andrzej Rządkowski w pierwszej rundzie spotkali się z Niemcami i polegli niestety 39:45. Zwycięstwo 45:36 nad Brytyjczykami i porażka 37:45 z Hongkongiem zepchnęła Polaków do walki z Duńczykami o 11. lokatę w dzisiejszym turnieju. W tej batalii lepsi 45:38 okazali się nasi reprezentanci.

Ze zwycięstwa w stolicy Egiptu cieszyli się Amerykanie, którzy w wielkim finale gładko pokonali Rosjan 45:26. Podium uzupełnili Włosi.

Wyniki:
1. USA
2. Rosja
3. Włochy
4. Francja
5. Ukraina
6. Japonia
7. Niemcy
8. Korea Południowa

11. Polska

 

Mateusz Górecki2045 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password